Televizyon yokken

televizyon
Annekaz
28 Haziran 2011
Yorum Yok

televizyon

Yaklaşık 1,5 ay boyunca uydu sistemindeki arıza nedeniyle televizyonsuz kaldık. Ben zaten pek televizyon izleyen biri değildim ama çocukların takip ettikleri programlar vakit öldürücü gereksiz yayınlar vardı. Televizyon yokken evde şu gelişmeler yaşandı.. :)

 

Radyo tiyatrosunu keşfettik: Tabi ki ben biliyordum ama çocuklar böyle  bir şey olduğunu ilk defa öğrendiler. 10 küçük zenciyi ve aklıma şimdi gelmeyen bir sürü radyo tiyatrosunu arka arkaya dinlediler, ve kesinlikle çok beğendiler. Tavsiye ederim.

Cep telefonu ile kısa film çekmek: Bu Elif Nur için özel bir durum cep telefonumu eline alıp hafızası dolana kadar film çekti boşattı tekrar çekti. Özellikle kesme biçme özelliğini öğrendiği deneysel yapımlarda ortaya oldukça ilginç kamera açıları ve görüntüleri ortaya çıktı :)

Kitap Okumak: Kızlar zaten kitap düşkünü ama evde okumadıkları kitaplar vardı hatta biraz ön yargıyla baktıkları kitaplar onlar bitirildi. Daha okunacak çok kitap var..

Ev İşleri yemek yapmak: Vakitlerini çalacak televizyon olmayınca bulaşıkları makinaya yerleştirmek, bisküviden pasta yapmak konusunda biraz daha beceri kazandılar. :P

İnternetten film dizi izlemek: Ben her filmin tiyatronun kitabın hatta dizinin yani içinde senaryo olan her şeyin izleyiciye iyi kötü bir şeyler kattığını farklı bakış açıları getirdiğini düşünürüm okulun da son günleri olması nedeniyle pek çok film ve dizi izledik. Ben korku fantastik ve bilim kurgu tercih ediyorum ama animasyon da romantik komedide hatta çok gereksiz şeyler de izledik.

Test çözmek: Bu en son sırada ama üsttekilerden boş vakit kalınca tatil için alınan, tatil kitapları ve çözümlü kitaplar karıştırıldı çözüldü. Elif Nur sosyal Melike matematik ağırlıklı çalışıyor. Okul dönemi içinde olsa bu madde en üstte olurdu.

Bunu da seversin  Medya Mektebi ekran yüzleri arıyor!

İnternet kullanımı: Televizyon olmayınca bu oran tabi ki arttı,bu kötü yanı ama televizyon kadar kötü mü bilmiyorum..

Sonuç olarak: Televizyon yararlı bir şey değil, bizim bile vaktimizi çalıyor çalarken neler alıp götürüyor farkında  bile değiliz. Her şeyin fazlası zarar. İnternetin de televizyonunda..

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim