Uymadı!

Annekaz
13 Kasım 2008
2 Yorum

Çok fazla televizyon seyreden bir aile değiliz.Çocukların odası olmasına rağmen nedense salonda yayıla yayıla ders yapıyorlar.Kış diye değil her mevsim böyle.O Yüzden otokontrol oluşmuş dersler okunacaklar bitmeden tv açılmıyor bazen öyle kapalı duryor sanırım kimsenin aklına gideyim açayım diye gelmiyor.Bir de bizim tv 55 ekran o koca popolu tvlerden almadık plazma lcd vs .aldırtmadım.Ne güzel gösteriyo işte sapa sağlam.Gelecek sene yeni evde yeni dekorla beraber alınacak mutlaka ama böyle her yeni çıkanı alacaksak işimiz var.

Siyah beyaz ahşap gövdeli tv miz vardı çocukken.national gibi bir markaydı sanırım…Yanında regulatörü o da ahşaptan.Hayal mayal hatırlıyorum.Bi ara çok zor günler geçirdik sanırım o zaman bozuldu.Alamadık tv renkiler de çıkalı çok olmuştu.1 sene falan radyo dinledik.Tiyatrolar çocuk programları.O radyo yok atıldı falan ama ben aynısını buldum evde duruyor o günlerin hatırına.

Yine de çocuktuk istiyor işte gönül teyzemgile giderdik onların evinde oo kumandalı renkli tv vardı ,video vardı 1 git iki git bi süre sonra kapıyı açmamaya başladırlar.tabi gitmedim bir daha ama hala söylerim kafalarına vururum =) sonra yılbaşı babamla ulus’a gittik adettir dedi babam bana bir çeyrek bilet çektirdi..Allahın hikmeti güzel bir ikramiye isabet etti. telefon televizyon elektrik süpergesi falan bi sürü ıvır zıvır alındı.o zaman anladım paranın kıymetini yokluğunu biliyordukta varlığıda güzelmiş hani dedirtti.

Şimdi hemen hemen herkesin evinde en az 2 tv var.Bi tane de mutfakta yiyip içerken seyretmek için.Benim radyom var.O olmadan mutfakta kalmak çok sıkıcı.Best fm’e ayarlıdır genelde ama bazen ya çok konuşuyorlar ya da çok fazla reklam arası veriyorlar.o zaman değiştiriveriyorum kanalı.Gece açarsam Serdar’ı dinliyorum.Şu aralar daha çok radyo dinler oldum çünkü bu son uydu ayarlaması bütün tv kanallarının içine etti.Ayarladık yaptık bişiler ama mesela tek aşkım cnbce’yi kaç gündür izleyemiyorum.Bütün kanallar vardı sonra sonra tek tek gitti saçma sapan bişi oldu.Fragmanlarından takip ettiğim 120 dklık dizilerin olduğu kanallar değilde caanım dizilerimin olduğu romantik salılarımın bulunduğu kanalın gitmesi ayrı bi sinir konusu.Digitürk dsmart falan demeyin.Ulusal yayın yapan normal kanalları koskoca iki çanakla da izleyemeyeceksek radyo tiyatrolu günlere dönerim daha iyi.

Bunu da seversin  Hanımlar hayallerinizi anlatın kazanın

Yarın bi uyducu! çağırıp bizim digital alıcıyı yeni uydulara uyduracağız.Umarım..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
 1. icimden geldigi gibi dedi ki:

  evet şimdi hatırladım reglatörün ısınmasını beklerdik..çok hoşsun..
  buarada merak ediyorum resimdeki bayan sizmisiniz?

 2. zerrin dedi ki:

  bizim evde esimin bekarligindan kalma bisey var,babamain evindeyken ise 3 kisi olmamiza ragmen 4 tv,2si devekran+3bilgisayar vardi…kendi evime aldirmadim,aldirmayacagim..
  buuyk ekranda film izlemeyi seven sinemeya gitsin,aramiza ekranlar girmesin..
  bekarlagimin son gunlerinde oyle bir haldeydikki..babam cayini tazelememi msn’den soyluyordu
  turkiyede 150 kadar dizi varmis..yarisi parcalanmis aile,dram..mis..bana kendi derdim yetmekete birde bakalarininkine uzulmek istemem:)..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim