Tesettürlü hanımlar için özel bir blog

Annekaz
28 Temmuz 2008
15 Yorum

Ülkemizde tartışması bitmesede milyonlarca kadın başını örtmeyi tercih ediyor.Her zaman söylerim ben örtü kullanmıyorum ama annem kızkardeşim kullanıyor. (Fotoğraftaki gelin Kübra Gül)

Eskiden giyinmesi daha zordu şimdi özel kıyafetler üretiliyor ama yinede hep aynı tarzda gezen bayanda çok , tesettürde stil yaratması bence daha kolay.Tabi tarz ve hayal gücü meselesi burada dünyaca ünlü bir blog var içinde türban bağlama dersleri,testtürlüler için özel gece kıyafetleri takılar ayakkabılar birbiri ile uyumlu aksesuarlar bu modaya uygun örnek insanlar..ülke sokaklarından çekilmiş sokak tesettür modası
makyaj stilleri çantalar aklınıza tesettürle ilgili gelebilecek her şey var bu sitede

Bu da küpeli tesettür ,türbanlı pek çok hanım küpe kullanamıyor bu değişik olmuş ..

Üstüne kaymak gibi oldu ama eklemeden edemedim burada da videolu bir testtür gelin başı dersi var.

 

Bunu da seversin  Beyonce kilolarıyla mutlu
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (15)
 1. Şimdilik isimsiz dedi ki:

  Kadının, kendi kendisine tekme atması, illada ahlaksız – dinsiz kitapsız erkeklere “kul” olmaya kalkması işte böyle oluyor.
  İlla çıkar hesabı yapan, kadın üzerinden pay – paye avanta hesapları yapanlara, insanlıktan çıkarak “paspas” olacaksınız.
  Yazıklar olsun.
  50 yaşını aşmış insanım. Kuran-ı Kerim’i kaç kez okuduğumu artık hatırlayamayacak durumdayım. Fakat, yok…. Bu şekilde örtünme hele hele ki rahibe kıyafeti olan türban asla yok.
  Ama “Var” diyen vatan hainleri çok, kadınında “insan” olduğunu söyleyen ise (kadınlarda dahil) gerçek bir müslüman olarak yok…

  Yukarıdaki resme bakarken, bir berberin söylediklerini hatırladım; “Bunlar salak abi… Olmayan saça başa (türbanı kast ediyor) gelin başı yapmaya dünyanın parasını veriyorlar… Oysa gelin başı, adı üstünde duvakla saçın uyumlu stilize edilmesidir. Burada saç yok”.

  Berbere hak vermekle beraber şunu da ekleyeceğim.
  Kişide önce kafa olmalı.
  Kuran-ı Kerim bas bas bağırıyor; “Size akıl verdik. Kullanmaz mısınız…”
  Kafası olsa türban takarak, erkeklerin maşası olur mu?
  “Ben de bir bireyim”, “Beni, bugün kullanıyorlar, yarın limon gibi sıkıp kenara atacaklar” demezmi.
  Ama önce insan ve sonrada kafa sahibi olmak lazım.
  Yoksa, işte böyle kadın kendi kendini tekmeler…
  Yazıklar olsun.

  Bu yazıyı silip atacağını biliyorum.
  Ama şunu sakın unutma…
  Vicdanından, gerçeklerden atamazsın…
  Ve son olarak; Bu sayfayı yaparak girdiğin vebali de düşün. Bu vebalin hesabı dinen asla verilemez.

  Şimdi isimsiz. Bakacağım. Yorum cevabına göre tanınan ismimi yazarım.

  Allah’tan, akıl gözünü sana nimet olarak açmasını dilerim.

 2. Anne Kaz dedi ki:

  insanların din anlayışı farklı olabiliyor özgürlük anlayışı farklı olabiliyor kabul etmek lazımki milyonlarca kadın bu şekilde giyimi tercih ediyor.Özellikle ülkemizde örtünme geleneği olduğunu biliyorsunuz.bu da onun moda olmuş belki daha şık daha sokakta giyilebilir daha moda hali ben başımı örtmediğimi belirttim ister dini ister moda ne olursa olsun örtünmek isteyen bu şekilde giyimi tercih edene yazıklar olsun demem önüne kuranı kerimi açıp bak burda yazmıyor diye diyemem bu vebala giremem ,örtünün de diyemem bireyler nasıl istiniyorsa öyle giyinirler.bu şekilde kendi arzusu ile giyinen pek çok hanım var böyle bir gerçeğide görmemezlikten gelemem kızkardeşim annem değişik örtünme şekilleride eklede görelim dediği zaman bu belki binlerce insanın istediğidir koyarım eklerim.Blogun amacı da budur.blog yazma özgürlüğüm var değil mi? Kadınları bi kadınlar rahat bıraksa erkekleride alt edeceğiz belki, ne dersiniz?

 3. Sakallı bir dede dedi ki:

  Teşekkür ederim,
  başlangıç olarak güzel.
  Hele;
  “Kadınları bi kadınlar rahat bıraksa erkekleride alt edeceğiz”
  deyişinize saygı duyarım.
  Lütfen, dikkat ediniz…
  Bende, “kadının kendini tekmelemesi”ni dile getirirken zaten bunu anlatmaya çalışıyordum.
  Dini ve siyaseti çok iyi bilen bir insanım…
  Son olarak şunu söyleyeceğim:
  Kuran’da olanı söylemek asla vebal getirmez. Ama Kuran’da olmayanı söylemek yada Kuran’ın sözlerini gizlemek vebaldende öte “haram”dır.

  İyi akşamlar dilerken;
  Dilerim… Günün bezirgan getirisi olan, dini kıyafetlerden günü kurtarmak hesabında olmasın kişiler…

  Sağlıkla kalınız.

 4. Pelin dedi ki:

  Vatan haini… Yalancı müslüman…. salak… kafasız….
  Afedersiniz ama siz kim olduğunuzu sanıyorsunuz ki başını örtenler için bu tanımlamaları kullanıyorsunuz?? Bu ne cüret?
  Türkiye’nin en iyi kolejlerinden birinden mezunum, akabinde Hukuk Fakültesi’ni bitirdim, avukat oldum. Öğrencilik hayatım ve avukatlık stajım boyunca kurallara aykırı hareket etmemek adına başımı örtmedim, ne zaman ki avukatlık ruhsatımı aldım, ondan sonra farz olduğuna inandığım üzere başımı örttüm. Mesleğimde 6 ncı senem doldu. Ne içlerinde sadece anneannemin ve annemin örtülü olduğu kalabalık ailemden ne de arkadaşlarımdan baskı görmedim, kaldı ki bırakın örtülü olmayı arkadaşlarım içinde oruç tutan biri bile yok. Mesleğimde ihtisas sahibiyim, yoğun çalışma tempomda sosyal hayatımı da göz ardı etmiyorum.
  Bunları niye sıralıyorum? Her başını örteni koyun, köle, birşeyden anlamaz “kafasız” belliyorsunuz. Büyük bir kin ve öfke ile yaklaşıyorsunuz, karşınızda tiksindiğiniz bir böcek varmış gibi bakıyorsunuz. Ama beyefendi, bilmiyorsunuz ki tüm o nezaket dışı tavırlarınız beni yaralamaktan çok uzak, ben kimsenin inancına, kılığına kıyafetine yorum yapmadan, herkesin hayat tarzına saygılı davranarak, Allah’ın emrini ifa ediyor olmanın verdiği iç huzurla gülümseyerek bakıyorum yaptıklarınıza. Yazdıklarınızı ise zavallılığınıza acıyan gözlerle okuyorum… Bu anlamsız öfke sadece kalbinize, sinir sisteminize zarar veriyor, onun dışında HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR…

 5. shock cevapcı dedi ki:

  yukarıda başörtüsüne inanmıyan insanlar evt 50 yaşınızı aşmışsınız olabilir yalnız zekalarınızda kesinlikle bir problem var(başörtüsünü inkar eden herkesin)kuran-ı kerim’i okumak marifet değildir heleki okuduğunu överek sitelerde ileri geri konuşmak hiç değildir.önemli olan okuduğunu anlyabilmektir.evet rahibe kıyafetinde ne yazıkki sizlerle aynı fikri paylaşıyoruz.ayrıca siz kim oluyorsunuz ki eşarplı bayanları vatan haini ilan ediyorsunuz asıl vatan hainleri sizlersiniz.biz cumhuriyeti analarımız başındaki örtülerle kazandık başörtüsü önce allahın sonra analarımızın bize bıraktığı bir cevherdir evt kuran bize akıl vermiş allaha şükür bizlerde kuranın ayetlerine uyarak kalben inanarak uyuyoruz uymayanlar başörtüsünü inkar edenlerdir gerçi bunları sizlere boşu boşuna yazıyorum ve yazıyoruz çünkü kuranda derki;onlarıjn kalbi mühürlüdür anlatsanız dinlemezler dinleseler bile anlamazlar anlamayacaklardır.bir diğer husus ise unutmayın ki bir ayeti yok saymak sizin dinden çıkmanıza sebeptir namaz kılsanız bile boşunadır

 6. The Firewall dedi ki:

  İslamda herşey harfi harfine belirlidir… Kimsecikler amerikayı yeniden keşfetmesin…

 7. Nahary dedi ki:

  Kuran_ı Kerim’i okumak yetmez.İnanmak da gerekir.

 8. eslemce dedi ki:

  küpeli tesettürü çok beğendim.tam benim tarzım:):) bloğunuzda çok hoş,teşekkürler…

 9. melike dedi ki:

  isimsiz adli kisi keske biraz cesaretin olsaydi 50 yasina gelmissin ama cesaretin yok gercekten yok diyerek yok olmussn. nasil kuranda ortunme yok dersin. bence siz okumamissiniz okumadan ahkam kesmek vebalin en buyugudur.. ben gayet acik ataturkcu bir bayanim. ama inkar etmiyorum var yapamiyorum diyorum. buyrun okuyun ogrenin cahil kalmayin..

  Mü'min kadınlara da söyle:Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç( el yuz) Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar Hep birlikte Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz(NUR suresi)

  baslarini deve horgucu gibi yapanlar cennetin kokusunu uzaktan duyamacaklardir,allah onlara lanet etmistir (hadis)

  buna da dikkat lutfen

 10. ilknur dedi ki:

  bu gelinlik başı çok ama çok kötü. bence uzman tv ve blog sahibi bunu yayından kaldırmalı. hiçbir genç tesettürlü bir gelin bu kdar kötü bir bağlamayı hak etmiyor.

 11. !ÇİMDEN GELDİĞİ GİBİ ~~~ dedi ki:

  Kimseyi kırma derdinde değilim, kısır tartışmalardan da hoşlanmayan biriyim.Ancak videoda dikkatimi çeken bir hususu belirtmeden geçemiyeceğim…

  Ünvanlar bu kadar basite indirgenmemeli.Malesef bunu ülkemizde sık sık görüyoruz.

  Tanıma “Tesettür Uzmanı” diye bir şey yazılmış.Bu iş yaratıcılığa bağlıdır.Başını örten her bayan bir iki harekette bunu öğrenebilir.Yani bu işlemler için aylarınızı,yıllarınızı harcamanıza ya da çeşitli sınavlardan geçmenize gerek yoktur.

  Çeşitli bilim dallarında eğitim almış senelerce dirsek çürütmüş konusunda “Uzman” ünvanını haketmiş kişilere burada bir haksızlık yapıldığını düşünüyorum.

  Sağlıcakla kalın.

 12. Ben'li moda dedi ki:

  Kuran-ı Kerim bas bas bağırıyor; “Size akıl verdik. Kullanmaz mısınız…”
  Bunu söyleyen bir insanın hemde 50 yaşında bir insanın aklını kullanabilmesi gerekmez mi?

 13. Tesettür ülkemizde de dünyada da çoğu kişi tarafından hakkı verilerek uygulanmıyor ne yazık ki. Buna rağmen beğenmiyor bazı kesim. Demek ki gerçek tesettür uygulansa ne diyecekler. Allah insanı nasipsiz etmesin, kime saldıracaklarını şaşırıyorlar

 14. meryem dedi ki:

  evet yorumdaki arkadaşlara katılıyorum. tesettür giyim tarzı çok farklı yerlere gidiyor. zenruba.com sitesi üzerinden tesettüre aykırı bir çok ürün var bu gidişe bir dur deme zamanı geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.