Blog yazmak zengin hobisi mi?

Annekaz
17 Şubat 2012
4 Yorum

Dün gece Muhabbet Kralı’nda tanınmış blogcu kadınlar vardı. Doğrusunu söylemek gerekirse kusura bakmasınlar  @uykusuzanneler’den çok daha eğlenceli ve izlenesi bir programdı sıkılmadan izledim ama bıraktıkları intiba gerçekten “blogcular zengin insanlardan olur, iş yok güç yok, oh oh o sinema benim şu ülke senin blogdan da çatır çatır para kazanıyorum” oldu. Durum böyle değil ama algılanan kesinlikle bu.

Tabi ki blogcular buradaki 6 yazardan ibaret değil, mutlaka büyük takipçileri var moda ve yemek blogları Okan Bayülgen’in dediği gibi işin kaymak tarafı.

Blog yazmak insanlara fırsat eşitliği sunan bir durum. Ben de blog yazarıyım 15 yaşında evlendim 3 çocuk dünyaya getirip, ‘home  office’ çalışmaya başladım, ev kredisi ödeyen aylık bütçe yapan , çocuklarının ergenlik sorunlarıyla boğuşan sıradan bir hatun kişi işte.. Pek çok blogcu gibi bir iPhone’um iPad’im, son model bir fotoğraf makinam yok , sokak sokak gezip deneyimlerimi yazamıyor, giyinip süslenip ‘kombin’ sunamıyorum çünkü bunlar için ne param ne de vaktim var ama ortalama günlük 6500- 7000 ziyaretçisi olan bir blogum (ki bu tanınmış pek çok derginin aylık tirajından bile fazla)  5 yılda 4500’den fazla yazılmış konum var. Ayrıca  2010 yılında BÖ! Türkiye’nin en yi kadın blogu da seçilmiştim :)  bu durumda blogcuların belli bir tabakadan geldiği söylenemez.

Dün gece Muhabbet Kralı’na telefonla bağlanmak istedim , arayıp yayına alacaklarını da söylediler ama telefon hattında yarım saat bekledikten sonra program bitirildi..

Yani diyeceğim o ki  programı izleyip blogculuk zengin ediyormuş sınıf atlatıyormuş hadi blog yazalım diye de bu işe başlamayın, amaan blog yazanlar da zengin insanlarmış yok abi ben blog falan yazamam etim ne budum ne deyip vazgeçin. :))

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Ne kadar erken evlenmişsin …
  Akşam programı ben de izledim ama keyif almak konusu ben de aynı tadı vermedi.Sıkıldım baya baya , abartılı geldi …
  Okan bey de aynı sonuca vardı ,laf arasında blog yazanlar gelir düzeyi iyi olanalr mı diye ,vurguladı.Ya da ben öyle hatırlıyorum…
  Defalarca aynı yazısını okuyacağım bloglar var ; hatta kırk yıllık mizahçılara taş çıkartacak bloglar,keşke onlardan bazılarını seçseydi ,Okan bey, daha keyifli ve daha normal bir program olurdu…
  Güzel dile getirmişsin , teşekkürler :)

 2. MOMZ dedi ki:

  Yaa hangi blogcular vardı? Ben Okan da seğredemiyorum…Zaten gereksiz biri…Bu arada bu sec ques nedir matematik?

 3. Mahmure dedi ki:

  Yazdıklarınızın altına imzamı atarım..Orada bi Devletşah vardı aklı başında, ki diğerleri içinde bi onu takip ediyorum..Maalesef bebeğim sebebiyle izleyemedim fazla:(

  Ancak Okan başka bloggerlarla da program yapacağını söyledi programın başında..Sizi de programda görmeyi çok isterim..

 4. Derya Özbey dedi ki:

  Ne güzel anlatmışsınız işin mantığını…
  Programı ben de izledim, moda bloggerlarının çoğu bana kendi hayatını seyrettirmekten hoşlanan boş kişiler gibi geliyor, belki de ilgi alanım olmadığı için böyle düşünüyor olabilirim bilemiyorum. Bir kombinin sayfalarca fotoğrafına bakmak zevk vermiyor bana, üretim yok, kazandırdığı bir şey yok moda diye yapay bir olgu, anlayamıyorum..

  Ama bloggerlık çok başka, gerçekten samimi olmak, insanlara bir şey katabilmek neticesinde geliyor başarı, aynı sizin ki gibi. Keşke bunlar yerine sizin gibi daha üretken bloggerları çağırsalardı.
  sevgiler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim