Trivial Pursuit 2000 nasıl oynanır?

Annekaz
11 Aralık 2017
2 Yorum

Kutu oyunlarını çok seviyor oyyun oynarken bilginizi de yarıştırmaya bayılıyorsanız Trivial Pursuit 2000 tam size göre. Trivial Pursuit çok bilinen bir genel kültür oyunu. Türkiye’de çok bilinmese de hem Türkçe soru olarak çok zengin hem de Türkiye ile ilgili içinde harika sorular var.

Trivial Pursuit 2000 nasıl oynanır?

Trivial Pursuit 2000 2 – 6 kişi oynayabiliyor. 6 kategoride 300 konu ve 1800 soru var. Önce oyun matı üzerine kategoriler kartlar yerleştiriliyor. Sonra herkes  kendine bir kategori seçiyor ama sorulara o kategoriden başlamıyor yuvarlak  (ben peynir diyorum) renkli oyun taşını koyduğu kategorinin kıymetini final sorusunda görecek.. Zar atılıyor ve ilerleniyor bulunduğu bölgenin rengindeki sorunun başlığını görüyor mesela sanat kategorisinde ve başlık Star Wars ben bu soruyu kesin bilirim diyorsa çekip okuyor, soruyu bilirse kategorinin rengini taşıyan üçgen puanı alıyor ona da peynir dilimi diyorum. Bilemezse olduğu yerde kalıyor. Ya da ben Star Wars dan hiç anlamam deyip soruyu arkadaşlarına soruyor onlar oy birliği ile doğru cevap verirse yine yerinde kalıyor yok bilemezlerse yine o kategorinin puan dilimini peynirin üzerine yerleştiriyorsunuz.  Tüm matı dolanıp bütün renkteki kategori puanlarını kazanan yani her renkten peynir dilimi olup,  başladığı yere dönen ve oradaki soruyu bilen oyunu kazanır.

 

Çok eğlenceli kalabalık bir grupla çok daha zevkli olacak bir oyun. Bildiğiniz gördüğünüz sorular başlayınca 2. sıradaki sorulara geçiyorsunuz. trivial pursuit 2000 nasıl oynanır 1

Trivial Pursuit bir kaç çeşidi var aileler olanı daha kolay, klasik olan da tarih ve kültür soruları çok fazla bu seride  2000 lı yıllardan sorular var. KPSS çalışanlar ve popüler kültür meraklısı genç ve orta yaş için bence en doğru seçim.

trivial pursuit 2000 nasıl oynanır 4

Yılbaşından önce Trivial Pursuit 2000’i ben Toyzz Shop’dan aldım,  kutu oyun arıyorsanız bu konuda Toyzz Shop’da çok fazla seçenek var alıp hediye edebilir ya da  harika oyun geceleri düzenleyebilirsiniz.

Bunu da seversin  Bağımlılık tek kelime etmeden nasıl anlatılır?

Trivial Pursuit 2000 kutu açılışı ve nasıl oynanır şöyle temel olarak değindiğim videomu izleyin lütfen..

Etiketler: , , ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. How to play Trivial Pursuit 2000 – What is the Saying dedi ki:

    2000 is for you if you love to box games and you like to race your knowledge while playing oyyun. Trivial Pursuit is a well-known general culture game. Although it is not very known in Turkey, it is very rich both

  2. mugeninlistesi.blogspot.com dedi ki:

    Bu oyuna bayılırım.. sanırım yeni modeli de çıkmış… kutu oyunlarında en favorimdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim