Tüp Bebek Merkezi seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Annekaz
19 Aralık 2013
Yorum Yok

Prof. Dr. Bülent Tıraş tüp bebek merkezi seçimi hakkında bilgiler verdi.

TÜP BEBEK MERKEZLERİNDE Kİ KALİTE GÖSTERGELERİ NELERDİR?

Tüp bebek tedavisinde doktorun ve çalışma ekibinin tek isteği tedavi ile sağlıklı bebeklerin dünyaya gelmesidir. Başarıda en önemli faktör sağlıklı gebelik ve akabinde sağlıklı bebeklerin doğum oranlarıdır. Tedavi için başvuran çiftlerinde arzusu sağlıklı bebek sahibi olabilmektir. Bu oranda kadının yaşı ile alakalı bir faktördür. 35 yaşın altında ki kadınlarda sağlıklı bebek oranı daha yüksektir. Tüp bebek merkezi seçimi doğru yapıldığı takdirde genç kadınlarda tüp bebek başarı şansı % 50 – 60 civarlarına kadar çıkmaktadır. Ancak yaş ilerledikçe bu oranlarda düşüş yaşanır. Tüp bebek tedavileri kişiye özel olarak planlanmalı ve uygulanmalıdır. Tüp bebekte başarı sağlanabilmesi için hastaya uygun tedavinin seçilmesi çok önemlidir. Ayrıca tedavi çok stresli bir tedavi olduğundan özellikle anne adayına psikolojik destek vermek ve hoşgörülü yaklaşmak tedavi başarısını etkileyen faktörler arasındadır.

tüp bebe zamanıÇİFTLER SEÇİLEN MERKEZİN BAŞARILI DOĞUM ORANLARINI NASIL BELİRLER?

Tüp bebek merkezlerinin başarılı doğum oranını öğrenmenin en kolay yöntemi sormak ve araştırmaktır. Tüp bebek merkezi seçiminde tavsiye en önemli kriterler arasında yer almaktadır. “Tüp bebek merkezi seçimi” başlıklı yazımda detaylı bilgi vermeye çalıştım

ÇİFTLER TÜP BEBEK MERKEZİNE GİTTİĞİ ZAMAN HANGİ SORULARI SORMALIDIR?

Bir tüp bebek merkezi seçilerek hemen tedaviye başlamak doğru değildir. Birkaç tüp bebek merkezi ile konuşarak seçim yapılması önemlidir. Tüp bebek merkezinin çalışma koşulları, labaratuvar ortamı, ekip çalışması, merkez çalışanlarının hastaya muamelesi nasıl ilk olarak gözlemlenmeli ve seçim için daha sonra karar verilmelidir. Ön görüşme ve gözlemleme sonucunda tatmin olunmuşsa merkez seçilmelidir.

Aşağıdaki videoda tüp bebek merkezi seçimi hakkında bilgiler vermeye çalıştım

Bunu da seversin  Gebelik Döneminde Hangi Aşılar Yapılmalı?

TEDAVİ YÖNTEMİ SEÇİMİNDE DİKKAT EDLMESİ GEREKENLER?

Doktorun kişiye en uygun tedavi yöntemini seçerek çifti tedavi konusunda aydınlatmalıdır. Çiftler üzerlerinde uygulanacak işlemlerden haberdar olmalı ve ne amaçla yapıldığını öğrenmelidir. Çiftlerin bilgilendirilmesi tedavide başarıyı artıracak detaylar arasında yer alır.

Kaynak: http://www.tupbebeknedir.com/

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim