Sezeryan sonrası tüpleri bağlatmak!

Annekaz
29 Eylül 2016
Yorum Yok

Tüpleri bağlatmak  yani Tüp ligasyonu operasyonu pek çok kadın tarafından uygulanan bir ‘doğum kontrol yöntemi’ kalıcı bir operasyon olduğu sık sık tekrar ediliyor. Yani bu ameliyatı olduğunuzda başarılı da olmuşsa hamile kalmanızın imkanı yok. ( tabi tüplerini bağlattıktan sonra hamile kalanların da sayısı çok)

Tüpleri bağlatma Operasyonun nasıl yapıldığını vs size anlatmayacağım ben büyük bir pişmanlığı yazıyorum size. 27 yaşındaki Katherine Lawson 2 oğlundan sonra tekrar hamile kalıyor ve 3. evladı olan kızını kucağına alıyor doğumu sezeryanla gerçekleşen Lawson hep hayalini kurduğu 2 oğlan 1 kız çocuk çekirdek aile  mutluluğu ile sezeryan doğumdan hemen sonra tüplerini kalıcı şekilde bağlatıyor yani Tüp ligasyonu ameliyatı oluyor. 

Kızını kucağına aldıktan kısa süre sonra kızının akciğerlerinde hastalık belirleniyor ve maalesef 2 hafta sonra bebek hayata gözlerini yumuyor. Genç anne şimdi sezeryan hemen sonrası Tüp ligasyonu ameliyatı  olduğu için  çok pişman olduğunu her seferinde dile getiriyor.

tupleri baglatma  pismanligi

Katherine Lawson gibi tüplerini bağlatanlar Tabi ki yeniden anne olabilir ama bunun için ya tekrar ameliyat olması ya da duruma göre tüp bebek yöntemini seçmeliler ve tabi ki bunlar her zaman riskli ve daha pahalı yöntemler. Doğum kontrolünde ameliyat bana kalırsa ancak yaşa göre bir seçenek olabilir. Türkiye de eşin onayı ile  Tüp bağlatma operasyonuna izin veriliyor ama yine de Tüp ligasyonunun doğum kontrol yöntemleri arasında en son sıradaki seçenek olması gerektiğini unutmayın.

Her şeyi tecrübe edemeyiz ama tecrübeli annelerden çok şey öğreniyoruz bu da bu yazıyı okuyacaklar için umarım ilham olur.

Bunu da seversin  Çocuklar için yüze tam oturan maske dikimi - Maske kalıbı & Video
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.