Türk erkeklerinin ömrü bu yüzden kısa

mehmet öz ve karısı lisa
Annekaz
27 Ekim 2011
Yorum Yok

mehmet öz ve karısı lisa

Amerika’nın Türk sağlık gurusu Mehmet Öz uzun süren evliliğin sırrının seks olduğunu açıklamış. Mehmet Öz arada  bir böyle çıkışlar yapıyor. Bulunması neredeyse imkansız güney Afrika’nın bilmem neresinde yetişen meyve zayıflatıyor da diyor. Fakat bu öneri kendi hayatından haftada 2 kez cinsel ilişki ömrü 3 yıl uzatıyormuş, bunu 4’e çıkarırsanız 6 yıl uzar demek. İşin matematiğine Türk Kadınlarının klasik ‘başım ağrıyor’ orantısını da katarsanız ülkemizdeki erkeklerin ömrünün ortalama 71 kadınların da 77 olduğunu açıklıyor. Hoş Türkiye’de kadınların erkeler tarafından öldürülme yada ömrü törpüsü olma ihtimalleri de eklenince kadınların yaş ortalaması mucize bile sayılır. Bakalım Mehmet Öz ve karısı uzun evlilik için ne gibi önerilerde bulunmuşlar..

1- Pozitife odaklan: “Birbirimizden sıkıldığımız oluyor” diyen Lisa Öz, çözümün çiftlerin, partnerlerinin sevdikleri yanlarını düşünmeleri olduğunu söylüyor.

2- Kendi mutluluğunun sorumluluğunu al: Mehmet Öz, “Partnerinizin her isteğini karşılayamazsınız” diyor. Lisa Öz de “Romantik bir akşam yemeğini onun yerine siz hazırlayabilirsiniz” diye ekliyor.
3- Tutkularınızı paylaşın: Mehmet Öz, mükemmel sebzeli yemekler yapan eşi için, “Harika bir şefle evlendiğim için şanslıyım. Lisa yemekleri eğlenceli ve lezzetli hale getiriyor” diyor.
4- Saygı gösterin: Mehmet Öz, “Empati kurmak ve düşünceli olmak çiftleri bir arada tutar. Saygı duyulmayan birini sevmek zordur” diye ekliyor.
5- Birbirinize dokunun: “Benim seks için reçetem…” diyerek cümleye başlayan Mehmet Öz’ü, eşi Lisa, “…mümkün olduğunca sık yapılmasıdır” diye tamamlıyor. Lisa Öz, “Cinsellik hayatın bir parçası olmalıdır” diye ekliyor. Mehmet Öz, “Haftada kaç kez cinsel ilişkiye girilmeli?” sorusuna ‘3’ yanıtını verirken, eşi Lisa  ‘6’ diyor. (buradaki fark zor kapanır gibi :)

Doktor Öz ayrıca, “Seks uzun yaşamanızı sağlar. Haftada 2 kez cinsel ilişkiye girmenin ömrü 3 yıl uzattığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır” diye belirtiyor.

Bunu da seversin  Ramazan ayında beslenme önerileri

Milliyet – 27 Ekim 2011

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim