Tuz ile baş ağrısı tedavisi

Annekaz
20 Ocak 2014
Yorum Yok

Tuz nedir, ne işe yarar diye uzman birine sorsanız size saatler boyunca tuzun faydaları ve zararları hakkında konuşabilir. Aslında hayatımızın tuza ne kadar bağlı olduğunu görmezden geliriz. Hemen herkes aynı şeyi ağız birliği yapmışcasına “üç beyaz”dan uzak durulması gerektiğini konuşur durur ama vücudun tuz olmadan yaşayamayacağını öğrense bir daha bu sözleri söyler mi bilmem..

Öyle ya tuz olmazsa vücudun uğrayacağı tahribatı anlatacak durumda değilim ama ben okuduğumda çok şaşırdım. Bizi tuz ile korkutanların aslında sağlığımızla oynadığını bile düşündüm diyebilirim. Sağlık Bakanlığı tuzu azaltmamız konusunda kamu spotları döndürüp, basın organlarından açıklamalar bile yaptı. (Hiper tansiyon için)

Tuz ile ilgili zararlar böyle anlatılırken yararları zararına göre çok daha fazla bana göre. Bu tartışılabilir. Herkes dilediğini yapmakta özgür ama tuzsuz bir yemek yemenin verdiği mutsuzluğu, tuzun olmadığı bir dünyayı düşünmek biraz zor açıkçası. Tuzun faydaları konudan bugün öğrendiğim ve iki tedavi yönetimi paylaşacağım sizlerle.

bas-ağrısı

Tuz ile baş ağrısını geçirmenin yolları

Tuz iyi bir stres alıcıdır. Tuz iletken bir malzeme olduğu için vücudun belirli noktalarında biriken negatif enerjiyi deşarj eder.  Akşam iş yerinden evine dönenler eve geldiklerinde ellerini önce tuzlu su ile yıkayarak sonra durularlarsa işyeri stresini attıklarını ve rahatladıklarını görebilirler. Bunu  denemesi ve test etmesi çok basit. Hatta ayaklarını beş dakika kadar tuzlu suda dinlendirenlerin de benzer rahatlamaları yaşayacakları bilinir.

Tuz hakkında bilinen bu tedavi şekli için insanlar ağrıyan bölümleri için tuzdan çare ararlarken başağrısı ve kulak ağrıları için de  tuzun mucizevi faydasını görmüşler ve uygulaya gelmişler.

Başağrısı için tuz nasıl kullanılır?

Kronik olarak baş ağrısı çekipte artık ilaçların fayda etmediği ağrıları olanlar tuzu deneyebilirler. Bunun için ılık bir su ve iki çay kaşığı tuz gerekli.

Bunu da seversin  Avon “Ayrılmaz İkili” Videosuyla Meme Kanserine Dikkat Çekiyor

Hazırlanışı;

Bir su bardağı ılık suyun için iki çay kaşığı tuz atalım. Bu arada başımızın etrafını dolandıracak şekilde (en çok bulunan tülbent olabilir) sargı bezi ya da benzer bir bez hazırlayalım.

Su bardağında hazırlanan tuzlu su karışımı ile iki parmağımızı kullanarak kulaklar, kulak arkaları ve ense boyun bölgelerini hafifçe ovalım. Başımıza sarmak için hazırladığımız tülbenti (ütü yardımı ile olabilir) cildimizi yakmayacak şekilde ısıtalım ve hazırladığımız tuzlu su ile ıslatalım ve başımıza bağlayalım. Bir kaç dakika gözlerinizi de kapatarak tuzlu suyun ve sıcak tülbentin başınızın ağrısını geçirdiğini göreceksiniz.. Başınızın ağrısı geçtikten sonra aynı tülbenti yine ılık suda yıkayarak boyun ve kulak çevresine yapmış olduğunuz tuzlu kompresin kalıntılarını ovarak çıkarabilirsiniz.

 İlaçsız baş ağrısı tedavi yöntemleri, tuz ile baş ağrısı nasıl geçer, baş ağrısı için pratik tedavi yöntemleri

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim