Veliler bu oyuna gelmeyin!

Annekaz
2 Nisan 2013
2 Yorum

para_cuzdan(1)

‘Eğitimci dolandırıcılar’ iş başında. Uzun süredir bu tür telefonlar alıyorum işte ‘velisi olduğunuz öğrenci  bilmem neyin şu dersleri zayıf biz bilmem ne eğitim kurumu olarak yardım etmek istiyoruz eğer izin verirseniz akşam öğretmenlerimizle gelip çocuğunuzun dersleri hakkında konuşmak isteriz’ diye başlıyorlar.

Çoğu zaman suratlarına telefonu kapatmışımdır ya da sonuna kadar dinleme sabrım varsa ilgilenmiyorum deyip terslemişimdir. Fakat bu gün öyle bir telefon aldım ki..telefondaki kadın kızımın okulunu, adını soyadını girdiği deneme sınavlarını biliyor  güya MEB’den arıyormuş yine güya dediğine göre kızım İŞKUR ve Sanayi Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği sınavda başarı elde etmiş ama işte Türkçe  çok başarılı ama matematik de desteğe olduğunu düşünüyorlarmış o yüzden yardımcı olmak amacı ile akşam öğretmenlerle birlikte gelip görüşeceklermiş.. Sabırla dinledim.

Siz devlet adına mı arıyorsunuz diye sordum önce evet dedi sonra kıvırdı MEB’e bağlı özel eğitim kurumu dedi, kızımın böyle bir sınava girmediğini hatta böyle bir sınavın varlığından bile şüpheli olduğumu söyledim, yahu işte açık açık söyle size size 20 liralık kitap setini 1500 liraya kakalamaya geliyoruz de  ben de hiç olmazsa dürüstsünüz deyim dedim ona da itiraz etti :) Hiç öyle bir niyetleri yokmuş tamamen çocuklara yardım ve eğitime katkıymış mesele koparan ise babanın hayrına mı yapıyorsunuz hanımefendi demem oldu artık ne olduysa siz inanmıyorsanız yapacak bir şeyim yok deyip kapattı..

Bunlar bildiğiniz dolandırıcı Türkiye’de korkunç eğitim sisteminin yan etkileri sakın böyle şeylere inanmayın eve alınan o setler cd ler hiç bir işe yaramaz zaten eve öyle bir set alınıyorsa zaten bir problem var demektir. Çocuğunuzu gönderin güzel bir dershaneye ama sakın böyle yok evinize gelicez yok yardım edicez ayaklarına kanmayın..

Bunu da seversin  Cep telefonu ve tabletler çocukları eğitiyor mu?

Ayrıca bizim çocuklarımızın bilgileri nasıl oluyor da bu insanların eline geçiyor anlamış değilim. Okulda yapılan sınavlara da güvenmeyeceksek artık kime güvenelim bilemiyorum!!

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. feyzagul dedi ki:

    Niye şaştınız ki annekazım? Ülkenin sağlık bakanlığı vatandaşının en mahrem sağlık bilgilerini bile yabancılara satıyorken çok mu bu? Parayı basana vatan toprağı bile satılıyor maalesef…

  2. Nasıl Anne dedi ki:

    evet ya, beni de aradilar; telefondaki orta yasli bayan istanbul bolge mudurlugu egitim kurumlari gibi bisey soyledi. 4+4+4 sistemiyle ilgili sorunlar hakkinda bilgi vermek istiyormus.normalde boyle konularda cok uyanik davranirim ama kucuk oglum telefona yapisip agladigi icin basimdan savmak icin bi kac sorusuna cevap verdim. aksam esinizle gorusebilir miyiz dediler.telefon edecekler saniyordum, evde olursa gorusursunuz dedim. randevumuz var diye kalkip gelmisler, ben evde degildim. esim de oyle bi randevumuz yok diye kapiyi bile acmamis,gorusmemis. hergun yeni bir gariplik peyda oluyor. hayirlisi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim