Yazın hafif ve neşeli tatlısı jöle

Annekaz
21 Haziran 2012
Yorum Yok


Evet biliyorum oldukça uzun bir fotoğraf :) Yaz aylarında jöle çocukların en sevdiği hafif tatlılardan şimdi artık biktkisel olarak hazırlanan jöle karışımları da var.

Jöleyi pek çok şekilde sunabilirsiniz dondurma ile beraber servis edebilirsiniz,  limon portakal kabukları içine doldurup meyve dilimleri görünümü verebilirsiniz ya da bir tepsi kekin üzerine dökebilirsiniz ya da sevimli kapılara döküp sade olarak çocuklara yedirebilirsiniz.

Bir de böyle muhteşem sunumları var gerçi bu biraz büyükler için bir jöle servis yöntemi denebilir.. Özellikle yaz misafirleri için süper gösterişli bir ikramlık. Maç davetleri için takım renklerinde hazırlanabilir mesela ya da çocukların doğum günleri için pembe, mor, sarı artık çocuğunuz hangi renkleri ve meyveleri istiyorsa.. Jöle güzel, yöntem güzel fotoğraflar güzel..

Yöntem: Tarifine göre hazırlanan yeşil jöle bardağın içine belli bir açıda konulup donması beklenir, aynı işlem ikinci renk jölede yapılır ve katılaşması beklenir en son sarı jöle ile bardak doldurulup servis edilir..

Kaynak

Bunu da seversin  Patates Köftesi - Patates krebi
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim