Yılbaşı sofrası hazırlıkları – yenilebilir yılbaşı ağaçları

Annekaz
5 Aralık 2012
1 Yorum

Yenilebilir dekoratif minik yılbaşı ağaçlarının ilkini yılbaşı meyve ağacı ile geçen günlerde vermiştim. Yılbaşını evde geçirip bir de üstüne misafir ağırlayacaklara bir de yukarıdaki harika ağaçların nasıl yapıldığını göstermek istedim..

Temel mantık hepsinde aynı irice bir elma ortadan ikiye bölünür, kesik kenarı alta gelecek şekilde tabağa konur ve ortasına uzun bir tahta şiş kebap tersinden sokulur yani uzun sivri bir direğimiz oluyor daha sonra verev kestiğimiz salatalıklar meyveler vs  kenarlarından tek tek çevire çevire şiş çöpe takılarak ağaç tamamlanır ağacın dibi uygun olan tatlarla bezenip yine ağaç aynı şekilde süslenir olay bu,  aşağıda nasıl yapıldığını fotoğrafları kaynağı ile beraber görebilirsiniz..

Bunu da seversin  Çölyak pastası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Çok beğendim. Fikir harika. Mutlaka deneyeceğim. bence yılbaşı sofrası şart değil. Herhangi bir akşam yemeğinde masaya çiçek koymak yerine tercih bile edilebilirler. Ellerinize ve fikrinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim