Yüksek sesle ‘Evet’ demek

Annekaz
18 Ağustos 2010
13 Yorum

Bu ülkenin bir vatandaşı olarak Ülkemdeki gelişmeleri takip ediyor tarafları dinliyor ölçüyor biçiyorum sonuç olarak da yaşanan olaylar yapılan oylamalar hakkında  ister istemez fikrim oluyor. Neredeyse 6 yıllık blog yazarıyım kadınlara hitap etmeye çalışan, blogumda kadınları ilgilendiren kadınların içinde olduğu siyasi olayları da pekala yazarım.

Son günlerdeki ‘Evet’ yazılarımdan rahatsız olan arkadaşlarım var uygun olmayan bazı yorumları yayımlamadım ya da hakaret niteliği taşıyan mailleri buraya taşımadım. Açıkçası tepkilere biraz şaşkınım bir fikrin tam zıt köşesinde durabilirsiniz, bu demek değildir ki elinize pislik alıp atın.  Yorum yazan arkadaşlarımda blog yazarları olanlar var ( çakma blog adları ile yorum yazanları saymıyorum) bu ülke sizinse ‘Hayır’sizin için önemliyse fikrinizi blogunuzda yazın neden hayır dediğinizi anlatın. Tanıtımınızı yapın ama saygıyla bana kendimi denizde dayak yiyen haşemalı öğretmen psikolojisine sokturtmayın. Herkes herkesin seçimine saygı göstersin..Koskocaman deniz..

ABD’de seçim döneminde Obama’ya bayan blogculardan ne kadar büyük bir destek geldiğini hatırlatmak isterim. Üzerinde Obama’nın seçim sloganının bulunduğu işlemeler mi yapılmadı cupcake ler mi pişirilmedi kimse kimseye tüü sana daha da senin bloguna gelmem demedi. İnsan koskocaman bir Evet yazısı yazmışsa bu kişi evet’e ikna olmuştur. Tutupta yorumda hakaretlerle sık boğazla bundan sonra seni takip etmem demekle o kişiyi hayır’a ikna edemezsiniz. Siz de kendi hayır nedenlerinizi benim gibi anlatın o kadar tam demokrasi için önce kendimizden başlayalım ‘evet’çiler de ‘hayır’cılar da susmasın bloglar internet okuyucularına verilmiş büyük nimet bedavadan fikir belirtme yayma özelliğine sahip siz de bu ayrıcalıktan yararlanın..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (13)
 1. apsuwa dedi ki:

  "EVET" sonuna kadar katılıyorum…

 2. edaca dedi ki:

  kesınlıkleee evet anne kazım kesınlıklleee zaten blogunda ılk logoyu gorunce takdırle karsıladım hatta logonu calıp bende bloguma koyammmm durrrr:))))))))))

 3. Gökce dedi ki:

  insanların fikirleri ne olursa olsun keşke karşı görüşleri de kınamak yerine saygı duyabilseler. ne çok yaşıyorum bu zorluğu bir bilseniz.

 4. Rumeysa dedi ki:

  çok güzel ifade etmişsiniz, ağzınıza sağlık..

 5. Lezzete dair ne varsa dedi ki:

  Bencede EVET…
  sonuna kadar size katılıyorum özgür bir ülkede yaşıyorsak kimse kimsenin düşüncesine engel olamaz isteyen Hayır isteyen Evet der
  sevgiler…

 6. Seddosh dedi ki:

  Biz hayır diyenlerin saçmalıklarına ses cıkartıyor muyuz? Ayrıca blog sizin ne isterseniz oonu yazarsınız ..PEss diyorum ve de ekliyorum,EVET !!!

 7. hobibox dedi ki:

  Dediğinde tamamen haklısın, herkes fikrini söyleyebilmeli, özellikle kendi platformunda daha da bir ses çıkarmalı. İnandığı fikirler doğrultusunda, bu çok önemli çünkü, insanın önce o fikre kendi inanması, içine sinmesi gerekir.
  Tabi böyle bir ortamda yorumlar da buna paralel olarak ya fikrinin yanındadır yada karşısında, yorum da, karşı fikir de buna göre yapılır.

  Eleştriye açık olup, öz eleştri yapıp empati kurulursa karşılıkı fikir teyyakuzu yapılır. Buda çok demokratik bir yaklaşımdır. Zaten "karşıt görüşler olacak ki, kendi fikrimin haklılığını anlayım" düşüncesiyle baktığımda bu benim doğru yolda olduğumu gösterir…Ama , "bu işe bulaşma, sen örgüne yemeğine bak, sana hiç yakışmadı gibi birebir yargılama ve mülkiyete karışma hakkı kimseye tabi değildir. Örneğin gündemi teşkil eden konu diyelim "evet-hayır" ise nedenlerini, sebebplerini anlamaya yada anlatmaya çalışırsın, zihindeki eksik yerler tamamlanır, yada blgilendirilir. Sanırım şu "demokrasi" olgusu hala benimsenemedi, yaşam tarzı haline gelemedi. Hep bir ağızdan: ön yargı, kuşku güvensizlik cümleleri dökülüyor.

  Geçen güngü çıkışımda senin şahsına değildi Hayriye, ama böyle "oldu bittiye" getirilen, "psikolojik baskıyla emirvaki" yapılan işler toplumda biraz infial ve öfkeye dönüşmüş durumda. Buda böyle bir tepkiydi.

  "Doğru zamanda doğru kişiler doğru işleri" yaparsa inan buna kimsenin gıkı çıkmaz. Benim derdim sadece, niyetin ve samimiyetsizliğin inandırıcı olmadığı, bunun için de bir çok sebebim var. Şehitlere "kelle" diyen bir şahsın, demokrasiden ve anayasadan bahsetmesi ne kadar samimi? her neyse, hem bugünkü yazına hak verdiğimi, hemde geçen yazımdaki sivri dilim için açıklama yapmak istedim.

  Allah, hakkımız da hayırlı olanı bizlere nasip etsin. Yalansız dolansız riyasız siyasetler ve siyasetçiler nasip etsin ki, çocuklarımız için artık endişe etmeyelim.

 8. celebi74 dedi ki:

  şekerim burada biz başkan seçmiyoruz ama kendi haklarımızla ilgili kararlara yön vermek için düşünüyoruz.. o yüzden obama benzetmesi yanlış bence.. ama benimsediğin fikirleri istediğin gibi yaz.. burası sonuçta DİJİTAL BİR GÜNLÜK..!!!! okuyanlarda yorumda bulunabilir.. ki anket sayfası yada siyasi bir parti sayfası değil.. zaten olamaz amacını aşar o zaman!! Dijital Günlük olmakdan çıkar.. günlük kişisel paylaşım sayfaları buralar.. aksi olsa zaten parti web sayfası ekinde yazmak lazımdı..!

 9. yeşil salata dedi ki:

  Canım maaalesef kimse karşı görüşe saygı duymuyor bu ülkede sıkma canını…Saygı duymayı öğrenemediğimiz ülkemizde nasıl demokratız diye geçindiklerine hayret ediyorum..Kendi fikrini kabul ettirmek isteyenlerin (darbeler ülkesi )olarak kalmayacağız inş.. SEVGİLER …

 10. GÜZEL ŞEYLER dedi ki:

  BUNDAN SONRA SİTENİZE GİRMEME KARARI ALDIM DEVLETE İHANET EDENLERE PRİM KAZANDIRMAK İSTEMEM. http://www.balpetegivekraliceleri.blogcu.com

 11. Neşetuana dedi ki:

  EVET yazdıklarınızın hepsine katılıyorum. Bana da böyle yorumlar yada mailler geliyor. Bunun için " sizi takip etmeyeceğim" diyenlere hayret etmemek elde değil. Blog sayfasını siyaset sahnesi zannedenler var galiba. Evet yada Hayır, Her ikisini de söyleyenler olmalı ki, toplum tek br düşünce tipinden oluşmasın.
  Kendini ifade edemeyenler başkalarına saldırmayı tercih ediyorlar sanırım..

 12. örgüdelisi dedi ki:

  ''bu görüşü yada şu görüşü savundun artık seni xiyaret etmeyeceğim ''demek kadar saçma bişey olamaz.
  demokrasi işte tam burda görüşleri özgürce ifade etmek ve başkalarının görüşlerine saygı göstermek ile başlar.ben de sana katılıyorum ve evet .

 13. mydepo dedi ki:

  helal olsun sana…:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.