Zumba ile kilo verilir mi?

Annekaz
31 Ekim 2012
1 Yorum

Zumba çok yeni değil iki yıl önce izlemiştim sabah haberlerinde zumba yapan atletik bir beyi çıtır hanımları, ama sadece izlemiştim.. Dukan diyeti yaptıktan sonra beslenme ve zayıflama ile ilgili çok şey öğreniyor insan, dukan diyetini tam olarak devam ettiremeseniz bile belli hayatınıza bir disiplinle devam ediyorsunuz, fakat bayramlarda özel günlerde hayat tarzı değişikliklerinde gelen bir kaç kilo için tekrar ağır diyetlere girmek istemedim, zumba bu açıdan benim için deneme fırsatı bulduğum bir dans oldu :)

Zumba güney amerikadan çıkmış aslında  bir çeşit spor ve dans karışımı bir şey bana kalırsa çok seksi bir dans bile denebilir. Oryantale benzeyen bel ve kalça hareketleri sambadaki adımlar ve müzikle kilo vermemek mümkün değil.

Söylenenlere göre günde 20 dakika bile kilo vermeye yetiyormuş. Elde dambıllarla yapılırsa daha etkili ben hiç bir zaman 20 dakikayı göremedim çok aktif yaptığınızda 16 dakika ancak yapabiliyorum sonra nefes nefese ter içinde bitiriyorum zumbayı. Taşınma masa başında çalışma, bayram derken aldığım 3 – 4 :P  kiloyu vermek için eğlenceli gibi geldi. Ağır diyetlerden zoraki yürüyüşlerden çok sıkıldım…

Biraz da hareket istiyordum günlük spor hareketlerini ara ara yapmaya devam ediyordum ama Zumba günlük belli sayıda yapılan hareketlerin yerini aldı diyebilirim :)en azından eğlenceli..

Youtube’de Zumba ile ilgili pek çok video bulabilirsiniz genelde çok kısalar ama aşağıdaki video benim gibi amatör zumbacılar için çok uygun üstelik tam bir zumba seansını izleyebilirsiniz..

 

Bunu da seversin  Dukan Diyeti vs Karatay Diyeti
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. love and smile dedi ki:

    Dans gibi :) izlemiştim televizyonda..zevkli birşey :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim