5 Yıldızlı İslami Otellerde Neler Bulunur?

Annekaz
25 Ağustos 2023
Yorum Yok

Konforlu ve lüks bir ortamda konaklayarak tatil yapmak istiyorsanız 5 yıldızlı olan otelleri seçebilirsiniz. Özellikle muhafazakar yaşam şekline sahip olanlar 5 yıldızlı olan İslami otellere yönelebilir. Bu otelleri tercih ettiğinizde öncelikle konfor ve lüks ihtiyacınızın tamamen karşılanacağını belirtelim. Çünkü İslami oteller 5 yıldızlı olduklarında zaten tatilciler için her türlü detayı düşünülmüş oluyor.

Otel odalarının gayet konforlu olduğundan emin olabilirsiniz. Öncelikle bu oteller muhafazakar yaşam şekline uygun bir hizmet sunduklarından alkolsüzlük kuralını uyguluyor. Tesisin hiçbir yerinde alkol servisi yapılmıyor ve yemekler de sadece helal gıdalar ile hazırlanıyor. 5 yıldızlı olan otellerde kesinlikle kadınlar için ayrı plaj, ayrı havuz ve ayrı güneşlenme alanları sunuluyor. Bu alanların tamamen korunaklı olmasına özen gösterildiği için mahremiyet konusunda bir endişe yaşanmıyor diyebiliriz.

Aynı zamanda bu alanlar lüks ve konforlu bir şekilde kullanılabilecek dizayna sahip oluyor.  Kadınların gönül rahatlığı ile tatilin keyfini çıkarmaları için her türlü detay düşünülüyor. 5 yıldızlı oteller her şey dahil hizmet sunduklarından sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar tüm beslenme ihtiyacının otelden çıkmadan karşılanması da mümkün oluyor. Oldukça geniş bir yemek seçeneği alternatifi sunuluyor. Sunulan menüde yer alan yemeklerin tamamı helal yiyeceklerle hazırlandığı için tatilcilerin tek tek yemekleri sorgulamasına gerek kalmıyor.

Spa merkezi, sauna, buhar banyosu, Türk hamamı, fitness, masaj, tuz odası gibi imkanlar mutlaka sunuluyor ve tatilcilerin bir yandan tatil yaparken bir yandan da sağlıklı yaşam şeklini korumaları mümkün olabiliyor. Bazı otellerde bu alanlar özel olarak kiralanabiliyor. Bazı otellerde ise söz konusu alanlar kadınlar ve erkekler için ayrı olarak sunuluyor. Dolayısıyla kadınlar kendileri için ayrılmış olan özel sağlık alanlarını ya da spor alanlarını kullanabiliyorlar.

İslami oteller tatilcilere ibadethane seçenekleri de sunuyor. İbadethanelerin temiz ve hijyenik olmasına büyük bir önem veriliyor. Hem abdest alanları hem de namaz kılınabilecek alanlar düzenli olarak temizleniyor. Elbette hangi oteli tercih ettiğinize bağlı olarak bu otellerde bulunan imkanlar değişebilir. Bu nedenle sizlere önerimiz HalalBooking.com adresine tıklamanız ve bu site üzerinden otelleri çok daha yakından incelemeniz olacak!

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim