8 Mart’ın anlamı ve anlamsızlığı

Annekaz
8 Mart 2010
5 Yorum
 
Kadınlar günü Tüm dünyada 8 Mart'a kutlanıyor sizin için neler ifade ediyor? Benim için mesela  kadınlar günü adına yapılan defileler, konserler ilgimi çekmiyor, erkeklerin kadınların başımız tacıdır klişeleri sıkıcı geliyor bazı kadın örgütlerinin bilmem hangi trilyonerin torununa şu holdingin yönetici gelinine verdiği yılın iş kadını ödülü de hiç ilgilendirmiyor..
Bazı bankaların yukarıda reklamı olduğu üzere pastane hayalini kasnağına işleyen kadına verdiği ama ya kamuda ya da özel sektörde çalışma zorunluluğu şartını öne sürdüğü sözde kadına özel krediler de ilgimi çekmiyor.
3 kadından 2si kadınlar günün misyonuna inanmıyormuş niye inansınki bu günle hangi haklar verilmiş neler değiştirilmiş. Çalışma bakanlığı bu günlerde kadınların "ay hali" iznine son verdi. Özellikle tekstil sektöründe ayda 5 gün olarak kullanılan regl izni uygulamasına son verildi.
İyileşen haklar da yok değil ….

Yazının devamı için tıkla..

Bunu da seversin  Örgü kutusu
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. ElfAna dedi ki:

  Agzina saglik Anne Kaz:)

 2. filiz dedi ki:

  sevgili anne kaz
  kadınlar günümüz kutlu olsun.yazının tamamını okudum ve seninle tamamen aynı fikirdeyim.kadınlar gününü saçma sapan aktivitelerle kutlayacaklarına kadınların sorunlarıyla ilgilensinler.bence kadınların eğitimi çok önemli.ben doğuda çalıştığım için burada kadınların ne şartlarda yaşadıklarını,parayla alınıp satıldıklarını,üzerlerine kuma geldiğini,her sene çocuk doğuran kadınların nasıl erkenden yaşlandığını sürekli görüyorum..kesinlikle herşeyin başı eğitim…
  sevgiler

 3. devince dedi ki:

  KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL PAYLAŞIMIZ İÇİN TEŞEKÜRLER.SORUNLARI DİLLENDİRMEDEN KADINLAR GÜNÜ KUTLANMIŞ NEYE YARARKİ

 4. karamelam dedi ki:

  evet kutlamak adet olmuş ama kimsenin umrunda bile değil. ne güzel tespit etmişsiniz.

 5. gatto dedi ki:

  kadınlar günü asıl çıkış noktasından oldukça saparak, erkeklerin kadınlara çiçek verip "siz bizim herşeyimizsiniz" dediği ticari bir saçmalığa dönüştü. bir kadın olarak artık bu günden hiç hoşlanmıyorum.
  bu yüzden yazınızı çok beğendim günün anlam ve önemine gerçekten uyan bir yazı olmuş. teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim