Balık tavasında börek

Annekaz
2 Ekim 2012
Yorum Yok

Balık tavasında ters düz balık kolayca yapılıyor ama balık tavasında basit yufka böreği de kolayca yapılıyor. Taşındığımız evin doğalgaz aboneliği süreci devam ederken ben elektrikli ocakta yaptım. Yufkaları açıp tezgaha üst üste serdim üzerine 2 yumurta, süt, yoğurt ve sıvı yağdan oluşan yufka börek sosunu bolca sürüp üzerine peynir artık haşlanmış patates ya da soğanlı kıymalı harç artık ne isteniyorsa serpiştirip gevşek rulo yapıp az yağlanmış tepsi dolana kadar dolaya dolaya diziyorsunuz sonrası malum..

ilk önce bir yüzünü sonra kapağın marifetiyle çevirip diğer yüzünü pişiriyorsunuz. Hepsi bu bu böreği bilmeyen yoktur sanıyorum…Marifet tavada aynı tava ile pek çok çeşit hamur işi yapılabiliyor mesela kek, mesela kadayıf tatlısı gibi…fırının olmadığı zamanlarda alternatif olarak kullanılabilir :)

Bunu da seversin  Buharda Brokoli - Mikrodalga tarifleri
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim