Balkon dekorasyonu / Öncesi ve sonrası değişimler

Annekaz
8 Nisan 2020
Yorum Yok

Balkon dekorasyonuna özen gösteren insanlar bana göre hayat sımsıkı bağlı insanlardır. Küçük bir alanda bile mutlu olmak için çaba göstermek sevdiği insanları kendi dünyasında ağırlamak harika bir his olsa gerek. Balkon dekorasyonunda değişim istiyorsanız sizin için ilham verecek balkon dekoru öncesi sonrası fotoğraflar hazırladım.

Çok bildiğimiz bir balkon. Emekliye ayrılmış bir masa oradan burdan kalmış sandalyeler ve eski mutfak köşesinden çıkma oturma grubu ile son derece ruhsuz dekorasyona sahip bu balkon nasıl daha güzel hale getirilebilir?

Duvar doldurulup griye boyanmış. Sahte bir şömine eklenmiş yeni bir oturma grubu satın alınmış ve tabi minik sevimli bir halı ile süslenmiş. Yenilenen elektrik tesisatı kablo karmaşasına son vermiş. Balkona eklenen yeşillikler ortama tazelik katmış.

Büyük ihtimal harabe halinde alınmış bir ev. Diğer odaları bilmiyorum ama balkonun gerçekten değişime ihtiyacı var.

BALKON DEKORASYONU ÖNCESİ VE SONRASI

Eni 1 metre bile olmayan bu küçük balkon için daha ne yapılabilir? Minimalizm seviyorsanız baktıkça sizi mutlu edecek bir balkon değişimi olabilir. Beyaz tuğla kaplama, açık gri duvarlar olmazsa olmaz beyaz dolap tamam ama o kocaman yeşil kadife koltuk da neyin nesi işte bunu sevmedim..

Bu sefer balkon öncesi sonrası değil. Bu seferki dekorasyon değişimi için bir teras göstermek istiyorum size. Teraslar yazın çok güneş alır, kışın ise buz devri gibi olur ve dekoratif değerlendirilmesi her zaman kolay değildir. Şehrin göbeğinde bir terasınız varsa kendinizi şanslı sayabilirsiniz..

Aynı teras olduğuna inanmak biraz zor gibi, çimlerin gerçek olup olmadığı konusunda kafam karışık çünkü duvarda uzunca bir hortum var. Sahte yeşil çimler dekoratif taşlar, mermer basamaklar, kamelya, ve tabi ki çiçekler tam da instagramlık balkon havası veriyor çok ama çok hoş..

Bunu da seversin  Aradığınız her çeşit takının adresi: Mortakı

Madem teraslara geçiş yaptık biraz daha lüks ve hayal gücünü zorlayan biir teras dekorasyonuna ne dersiniz?

Evet terasta bir havuzu kim istemez ki? Bu teras için çoook çook iyi bir sıvı yalıtımı yapılmalı malum alt katı su bassın istemeyiz. Tuğla duvarlar, yer döşemesi eklenen bitkiler ve oturma alanı ile lüks bir otelin suit katı gibi olmamış mı?

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim