Baloncuklu naylonla yüzde 10 ısı tasarrufu

Annekaz
15 Ocak 2015
3 Yorum

Kış çok sert geçiyor evlerimize doğal gazla nasıl daha çok ısınır nasıl doğal gazda tasarruf ederiz diyoruz çünkü tek bir oda bile yakana oldukça yüklü doğal gaz faturaları geliyor. Doğal gazı gece kısın sabah açın bir yere giderken en düşük ısıya getirin kapı altlarını kapatın gibi öneriler klasik ama pencereleri baloncukluklu naylonla kapatmak çok mantıklı.

balonluklu naylon

Baloncuklu naylon oldukça ucuz bir malzeme üstelik sadece bir kere almanız yeterli camın ölçüsünde kesip sadece cama su püskürterek yapıştırıyorsunuz. Bu yöntemle yüzde 1o ısı tasarrufu sağlandığı söyleniyor. Hatta oda ısısına 10 derece fark ettiriyormuş. Kuzey ülkelerinde pencerelere ısı yalıtımı neredeyse yorgan kalınlığında perdelerle yapılır bu da ona benzeyen bir sistem ama daha pratik.

kalın perdeBu videoda ısı yalıtımının nasıl yapılacağı çok kısa anlatılmış Video ingilizce ama faydalı izleyin pencerelerinize böyle baloncuklu naylonla yalıtım yapın farkı görün..

SAKSIDAN MUMLU SOBA YAPIMI İZLE

Bunu da seversin  İkinci el alışveriş uygulamaları ve deneyimlerim
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
  1. zuhal dedi ki:

    hahahha ben yaptıgımda gülmüşlerdi naberrr

  2. bademlebuduk elif dedi ki:

    doğal gaz faturasını çok iyi gelir gibi :)))

  3. fatiih dedi ki:

    fahrenheit olarak 6-10 diyor ama celcius yani bizim günlük hayatta kullandığımız derece olarak 3-5 gibi. Ama bu değer bile olursa çok iyi. Klimayı kaç saat açıyorum oda ancak o kadar ısınıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.