Yastık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Annekaz
15 Ağustos 2019
Yorum Yok

Eğer her sabah boyun ağrısı ile uyanıyorsanız, geceleri sürekli olarak yastığınızın pozisyonunu değiştirme gereği hissediyorsanız, sorun yastığınızda olabilir. Çok sayıda kişi tarafından yastık tercihi gelişigüzel yapılıyor. Oysa uyku süreci boyunca boyun bölgesini rahat bir pozisyonda tutması gereken yastığın kişinin konforuna ve yatış pozisyonlarına uygun olması çok büyük önem taşıyor. 

Eskiden sadece yün materyal yastık yapımında kullanılırdı. Günümüzde yastık modelleri artık çok daha fazla sayıda materyal kullanılarak üretilebiliyor. Yün yastıklar halen kullanılıyor ancak  sert yastık sevenlere hitap ettiği için alternatif oluşturabilecek diğer materyaller de kullanılmaya başladı. Kaz tüyü, bambu, tencel, mikroelyaf dolgulu yastıklar da günümüzde konfor sevenlere hitap etmektedir.  

Yan yatış pozisyonu için de en ideal seçeneklerden biri olan bu yastıklar, hafif ve ideal yumuşaklıkta üretildiğinde en konforlu uyku sürecini de size sunacaktır. Ayrıca yastıkların yıkanabilir yapıda olması da gerekiyor. Siz fark etmeseniz de gece boyunca teri çeken yastıklar, yıkanmadığında tam bir bakteri yuvasına dönüşebiliyor. Yıkanabilir yapıda olan yastıkların seçilmesine özen gösterin. 

Doğal ve Kaliteli Yastık Modellerini Kullanın!

Alerjik reaksiyona neden olmaması için cilt dostu olan doğal ve kaliteli malzemeler ile üretilmiş olan yastıkları seçmeye özen gösterin. Sentetik yastıklarda yapılan araştırmalara göre 4 ila 16 adet arasında bakteri bulunuyor. Ter ve vücut ısısı ile bu bakteriler çoğalıyor ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Oysa kumaşı % 100 pamuklu olan yastıklarda bu tehlike ortadan kalkıyor. 

Peki, doğal materyallerden hazırlanan, kaliteli ve uzun kullanım ömrü sunan, terletmeyen yastıkları bulmanın kolay bir yolu yok mu? Elbette bu noktada internetin sunduğu kolaylıklardan faydalanabilirsiniz. Özellikle https://www.penelopebedroom.com/yastik adresinde sadece doğal ve kaliteli ürünler satışa sunuluyor. Üstelik yastık fiyatları son derece uygun ve medikal yastık çeşitleri de mevcut. 

Bunu da seversin  Yudum 5 lt Teneke Ayçiçek Yağı Fiyatları

Boyun bölgesiyle ilgili sağlık sorunu yaşayanların adeta imdadına yetişen ve % 100 delikli viskoelastik malzemeden hazırlanan bu yastıklar, sağlıklı kişilerin bile son dönemde kullanmaya başladığı ürünler haline geldi. Söz ettiğimiz siteden gayet düşük bir bütçe ile siz de bu özel tasarım yastıkları temin edebilirsiniz. Sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.