Bayram dönüşü..

Annekaz
2 Ekim 2008
2 Yorum

Bu bayram daha bir güzel geçti sanki bir kapanıp bir açılan hava ,kazılıp dökülen yollar, Ankara’nın klasiği yol ortasında seyreden araçlar hiç birisi keyfimizi kaçırmadı.Diğer bayramlardan farklı olarak daha çok ziyaret yaptık.Daha çok el öptük, haliyle daha çok dolma ve tatlı yedik.İlk önce yiyecek içecek izlenimleri.Bayram şekeri olarak kent ve ülker başı çekmiş her yerde yıllardır  aynı bayram şekerleri biraz çeşit lazım.Ülker ve Kent’e duyurulur.Dolmalar harikaydı akşam kızkardeşimle değerlendirme yaptık Bayramın en güzel dolmasını büyük halamın yaptığı dolma olarak belirleyip kalabalık bir ortamda 1. liğini ilan ettik.Baklava elde yapan kalmamış hep hazır o yüzden bu kategoride değerlendirme yapmadık.Direk annemi 1. seçtim çünkü kendisi yapmış.Baklava  ve yaprak sarmasının yanına ikram edilen kolalarıda kırık not olarak geçtim.Baklavanın yanına ayran ikram edilir.

Sonra güzel haberlerde var küçük halam Hacca gidiyor,kardeşimin düğün tarihi belli olmuş.Beni gören herkes aa zayıflamışsın dedi.Tabi bende uzun zamandır ilk defa 38 beden etek giyip kapanmayan gömleğimin düğmelerini rahatça kapatabildim :D 
Fotoğraflarda çektim tabiki Mesela yukarıda fotoğraftaki yatak 60 yaşında bir kadının yatağı sizin bu kadar süslü bu kadar gösterişli yatağınız var mı? Hadi onu geçtim her gün bu kadar özenle düzeltecek dizecek sabrınız  var mı? Aşağıdakiler ise başka bir evden sedirdeki halı yastıklar bu işlemelerle süslenmişti.Köydeki pek çok ev benim evimden bile modern eşyalarla döşeli iken yaşlı bir kaç hanımının böylesine geleneksel süslemeleri kullanması çok hoşuma gitti.Vee son olarak bu bebeği hatırlayan var mı? Anneniz hiç ördümü bu bebekten.Annem ben çocukken bunlardan renk renk örüp satardı.Bebeği çıplak olarak alır renkli bebek yünleri ile gösterişli kat kat elbiseler örerdi.Herkesin vitrininde vardı bu bebeklerden paşalar gibi en köşede otururdu.Annem fotoğrafı görünce nerden buldun bunu deyip o günlere geri döndü bizde 1 tane bile yok.. :(

Bunu da seversin  Atkı bağlama teknikleri

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Güldem dedi ki:

    bayıldım bayıldım:) o kadar severim ki böyle işlemeli yatak kenarlarını,yastık kılıflarını.sağdan soldan kanaviçeler toplarım eski.anneannemin annesinden kalmaları düzenlemek istiyordum,çok güzel fikir oldu.Böyle geleneksel kokan eşyalara bayılıyorum,ne güzel:)

  2. elden geçen herşeyin buluşma mekanı.. dedi ki:

    baklavayla ayranmı şaka heralde iğrençççç…………

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim