Bebeğinizin ıslak mendili hep sıcak kalsın

Annekaz
26 Mayıs 2012
Yorum Yok

mama termosu

Bebeklerin alt temizliğinde ıslak mendiller büyük kolaylık. Alkolsüz ve yumuşak olan ıslak mendilleri anneler daha çok tercih ediyor ama ıslak mendiller bebeklerin özel bölgelerini temizlemek için hep soğuk. Aslında ısıtmalı ıslak mendil kutuları var fakat Türkiye’de satılıyor mu bilmiyorum ama sıcak ıslak mendiller için bir yöntem daha var o da termos kullanmak.

gezi termosları

Çok ucuza satılan özellikle bardak termosların işe yarayacağını düşünüyorum. Uygun bir termos seçin geniş ağızlı kolay temizlenebilen ve özellikle geziler sırasında bir kaç saat içindeki malzemeyi sıcak tutanlardan.

mama  termosu

Bir miktar ıslak mendili düzgünce paketten çıkarıp termosun içine koyun üzerine biraz sıcak su ekleyip ağzını sıkıca kapatın. Bebeğinizin altını temizlerken termosun içinden mendil çıkarıp termosun ağzını hemen kapatın. Tabi ki bu iş için ayrı özel bir termos olmalı yukarıdaki mama kavanozu termosu görsel olarak güzel bir örnek ve amazon.com’dan geniş ağızlı ve kolay temizlenebilir. Fakat siz aldığınız termosa sevimli sitckerlar yapıştırarak o termosun ıslak mendil için olduğunu belli edebilirsiniz.

thermos bardak lens

Termoslar içindeki malzemeyi sandığınızdan daha sıcak tutabilir bebeğinizin altını temizlemeden önce ıslak mendilin sıcaklığını mutlaka test edin.

 

Bunu da seversin  Kolay Bolero
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim