Islak mendil kapağından eğitici oyuncaklar

Annekaz
16 Eylül 2018
Yorum Yok

Islak mendiller çocukları büyütürken pratik yardımcılarımız. Bebekliklerinden itibaren özenle seçtiğimiz markaların ıslak mendil kapaklarından muhteşem montessori oyuncakları yapabileceğiniz biliyor muydunuz. Duyusal oyuncaklar bebeklerinen ve motor kasları için harikadır. Para harcamanıza gerek kalmadan evde kolayca muhteşem montessori oyuncakları yapabilirsiniz.

ISLAK MENDİL KAPAĞINDAN  EĞİTİCİ OYUNCAK

Sık sık kullandığımız ıslak mendik kapaklarını biriktirin. Aynı markayı tercih ediyorsanız daha güzel bir görünüm elde edersiniz.

Islak mendil kapaklarını bir kutu, ya da sert bir karton üzerine yapıştırın, içlerine çeşitli duyusal objeler yerleştirin. Örneklerde olduğu gibi boncuklar, pirinç fasulye gibi dokunma hissine öncelik veren şeyler olabilir.

Pinterst den aldığım bu fotoğraflar gibi siz de pek çok çeşit yapabilirsiniz.

Aile fotoğrafları ekleyebilir, ya da çeşitli eşleme oyunları yapabilirsiniz. mesela elma armut muz gibi aynı meyveleri koyup eşleştirme bulmacaları eğlenceli olabilir. Islak mendilleri açıp kapamak başardığını görmek oturabilen her bebeği mutlu eder. 8 – 9 ydan sonra bile bebekler bu oyuncakları keşfedebilirler.

 

Bunu da seversin  Mutlu Yıllar..
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim