Becerikli kadınlar tarihe karışıyor

Annekaz
15 Mart 2012
1 Yorum

Yapılan araştırmaya göre özellikle son 50 yılda çalışma hayatına giren kadınlar ve onların devam ettirdiği kadın nesli gitgide ev kadınlığı, dikiş yemek, gibi bir nevi anneden kıza aktarılan becerilerini kaybediyor.

Araştırma Amerika’da yapılmış ama Türkiye’de de durum farklı değil. Özellikle çalışan çalışmak zorunda kalan çok az bulduğu vakitlerde ya evini temizleyen ya da kendine zor vakit ayıran kadın dikiş dikmek, reçel yapmak, ne bileyim erişte kesmek, ev düzenlemek gibi beceri ve maharet isteyen şeyleri artık satın alıyor.

Bunlar daha iyi günlerimiz az biraz yapılan kek börek düğme dikmek basit tamiratlar gibi becerileri kızlarımıza kazandıramazsak erkeklerden çok da farkı olmayan ev hanımlığı vasıflarını  ve becerilerini yitirmiş bir kadın nesli geliyor demektir.. Ben kızımın yaşındayken çorba yapabiliyor sigara böreği sarıp babama annemin olmadığı günlerde akşam yemeği kahvaltı vs hazırlayabiliyordum şimdi çocukların bu tür işlerini yapmasını bilakis istemiyorum çünkü önlerinde SBS denen bir illet var mecburen bırakın ev hanımlığını her türlü aktiviteyi kesip sınav hazırlığını tercih ediyoruz..

Yani araştırma öyle ya da böyle doğru çıkıyor… Hiç bir şeye eli yakışmayan kızlar geliyor :))

Bunu da seversin  Angelina Jolie Hatay'a geliyor da niye?
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. bahar dedi ki:

    Ben sezeryanla dogum yaptim.bu benim tercihim degildi.dogumum 15gun cabuk ggerceklesdi.12 saat sanci ve agri cekdikden sonra gucum tukendi ve kendimden gecdim.sezeryana nasil ne zaman alindigimi hatirlamiyorum.simdi 24 haftalik hamileyim ve yine sezeryanla dogum yapmak zorundayim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim