Bizim evin kazaları

Annekaz
10 Aralık 2010
4 Yorum

Çocuklar 5 dakika rahat durmuyorlar, bizde ev kazalarına zaman zaman maruz kalıyoruz :) Bu ezik dün akşam oldu, akşamları sapıtıp oraya buraya koşturan kediye uyum sağlamak isteyince sonuç gördüğünüz gibi … sabah biraz daha koyulaşmıştı ama çabucak bastırılan buzla dayak yemiş edasından kurtardık. Bu tür kazalar böyle ufak tefek sonuçlarla atlatıldığı gibi faciayla sonuçlananlar da var. Eşim ilk yardım eğitimi gördü, oğlum da şu sıralar ders olarak görüyor  evde acil durumlarda ne yapılmasını gerektiğini bilmek çok önemli. ama öncelikle soğukkanlı olmak lazım.

Şöyle bir düşündüm çocukları büyütürken benzer olaylar neler oldu diye üşenmedim listesini çıkardım ilerde çocuklar burdan okur okur tatlı tatlı anarlar :)


Kaan 5 yaşında parkta salıncaktan düştü, kafası yarıldı

Kaan 8 yaşındayken bisikletten düştü yüz üstü biraz sürtünmüş suratının çok kötü bir görünümü vardı ama iz kalmadı.

Melike 2 yaşındayken o zaman soba kullandığımız evde elini sobaya değdirip avuç içini yaktı doktora gidecek kadar derin değildi ama canı yanıyordu küçük olduğu için su dolu kapta bekletemedim, muzu çok sever dolaptan soğuk bir muz alıp eline yemesi için verdim öyle uyudu uyandığında acısı geçmişti.

Melike 3 yaşındayken bir bayram günü sehpaya kaşını çarptı kaşı yarıldı şimdi kaşını çizdirmiş gibi duran bir izi var , bu izi seviyor

Melike başka bir bayram günü uyurken yataktan düştü dudağının üzerine düştü oldukça derin bir yarıktı hafif izi kaldı.

Melike iki sene önce yine bir bayram günü parmağına dikiş yüzüğünü ters soktu bir türlü çıkaramadık en sonda pense gibi bir şeyle kestik biraz canı acıdı ama daha çok korktu.

Bu kızın bayramlarla ilgili sıkıntısı var..

Elif Nur 3 yaşında Antalya’ya tatile gittiğimizin 5. dakikasında merdivenlerden yuvarlandı kafasına minik  bir delik açtı izi duruyor.

Bunu da seversin  Bu kitabın da dizisi çekilsin

Elif Nur iki sene önce parkta düştü dizine 8 dikiş atıldı izi duruyor..en kötüsü buydu

 Çocuklar bazen kazalar geçirebiliyorlar ne kadar peşinden koşarsanız koşun mutlaka ya düşüyorlar ya da sakıncalı şeyler deniyorlar evde en tehlikeli kısım ise temizleyici maddeler ve açıkta bırakılan ilaçlar.. aman dikkat.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. bir güzel çift dedi ki:

  ay kıyamam yaa…çocuklardan beş dk gözünüzü ayırmaya gelmiyor.Aynı şeyi sınıflarda bizlerde çoook yaşıyoruz malesef…

 2. frambuazlı ruh pastasıyım dedi ki:

  oyy, ben de kiyamam yaaa.. cok cok gecmisler olsun üç yaramaza da. Allah, kazadan beladan korusun, onları…

 3. αѕαннαяα dedi ki:

  Kıyamammmm. Geçmiş olsun..

 4. embir dedi ki:

  hay allah ya bayağa çok kaza atlatmışsınız, ben küçükken çok düşerdim sadece dizlerim kanardır. Oksijenli su ve tentürdiyot sürerdik ah canım ne yanardı ama ne abim ne de ben dikiş, kırık gibi operasyonlara uğramadık. Ben büyüyünce kırdım parmağımı o ayrı :) ama benim eşimde küçükken çok yarmış kafayı gözü:)

  Allah beterinden korusun, geçmiş olsun arkadaşım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim