Burcunuza göre beslenme

Annekaz
30 Temmuz 2012
2 Yorum

Güzel bir gece… Biraz nefes almak için kendinizi dışarı attınız! Tek isteğiniz gökyüzüne bakmak. Minik bir yıldız kayması ile hemen bir dilek tuttunuz içinizden. Aklınızdan geçen şey neydi? Aşk mı? Para mı? Kariyer mi? Minik bir yıldız kayması bile sizi böyle etkilerken gökyüzünde gelişen olaylar kişiliğinizi nasıl etkilemesin?

Gökyüzü hareketleri insan davranışları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Burçlar, bu noktada karakter özelliklerimizi ortaya koyan ve aynı zamanda sürekli değişen gökyüzü ile bizi ne şekilde etkilerin beklediğini anlatan bilim dalı sayılabilecek nitelikte bir alandır.

Yaz aylarının gelmesi ile kilo vermek için birçok yöntem denediniz. Peki, burcunuza göre zayıflama yöntemlerini denediniz mi? Kişilerin karakterlerine göre beslenme alışkanlıkları vardır ve bu konuda dikkat etmek kilonuzu korumada faydalı bir adımdır.

21 Mart- 20 Nisan arası doğan Koç burçları, sağlıksız beslenmeye çok açıktır. Sürekli tükettiğiniz abur
cubur yerine mevsimine göre sebze ve meyve tüketmeyi denemelisiniz. Alkol ve tuzdan uzak durmaya
çalışabilir, günlük su tüketiminizi artırabilirsiniz.

21 Nisan- 21 Mayıs arası doğan Boğa burçları, “doymak için yiyenler mi, yemek için yiyenler mi” kategorisinde kesinlikle yemek için yaşayanlardansınız. Özellikle karbonhidrat tüketiminize dikkat etmeli biraz daha deniz mahsulleri ile beslenme düzeninizi oluşturmalısınız.

22 Mayıs- 21 Haziran arası doğan İkizler burçları, hayatınızın her anındaki hareketlilik yemek yeme biçiminize de yansımakta. Yemek yerken önceliğiniz biraz yavaşlamak olsun. Sindirimin önce ağızda başlaması kilo almamak için önemli bir nokta. İkizler burcu kemik yapısının sağlıklı olması için bu yönde beslenmeye dikkat etmeli ve süt ve süt ürünleri ile sebze tüketimine önem vermeli.

22 Haziran- 23 Temmuz arası doğan Yengeç burçları, duygusal yaşamınızın beslenme düzenini etkilemesinde dikkat etmelisiniz. Kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda börek, tatlı gibi şeylerden uzak durmalısınız. Bu konuda alternatif yapacağınız şeyleri geliştirmelisiniz. Kendinizi kötü hissettiğinizde yürüyüş yapmak ya da kendinizi iyi hissedecek faaliyetlerde bulunmak kilonuzu kontrol altına almanıza yardımcı olacaktır.

24 Temmuz- 23 Ağustos arası doğan Aslan burçları, diğer burçlara oranla sizin sağlıklı beslenme ihtimaliniz çok yüksek. Yemek sizin için zevk. Güzel bir sunuma, hoş bir atmosfere ve kendinizi iyi hissettirecek şekilde besleniyorsunuz. Hayatınızda yemek yemek de diğer aktiviteleriniz gibi sıradan değil. Fakat bu konuda belki porsiyonlarınızı biraz azaltmanız gerekebilir.

24 Ağustos- 23 Eylül arası doğan Başak burçları, tatlı konusunda düşkünlüğünüzü kontrol etme zamanı! Çikolata herke için büyüleyicidir ama bu sizin kurtarıcınız haline gelmesin. Tatlı tüketiminizi mutlaka düzenleyin ve şeker ihtiyacınızı meyvelerden gidermeye yönelik alışkanlık kazanın. Kalp hastalıklarına karşı önlem almayı sakın göz ardı etmeyin.

Bunu da seversin  Burcunuza göre nasıl bir annesiniz?

24 Eylül- 22 Ekim arası doğan Terazi burçları, özellikle böbrek sorunları yaşayabilirsiniz. Beslenme biçiminizi bu yönde düzenlemelisiniz. Havuç, bezelye, mısır, badem ve kuru üzüm her zaman ulaşabileceğiniz yerlerde olsun! Bol su içmeyi sakın aksatmayın ve sağlıklı olmak için egzersizlerinizi düzenleyin.

23 Ekim- 22 Kasım arası doğan Akrep burçları, beslenme hakkında gerginliklerinizden kurtulmalısınız. Düzenli ve sağlıklı beslenme ile herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimaliniz düşük. Ekmek seçiminiz tahıllı olsun ve deniz ürünleri, sebze beslenme menünüzde mutlaka ağırlıkta olsun. Solunum yolları ile alakalı şikayetlerinizi düzenli egzersizler yaparak destekleyin.

23 Kasım- 20 Aralık arası doğan Yay burçları, karakteriniz gereği kalçalarınız ve bacak üstleriniz kilo almaya müsaittir. Bölgesel egzersiz yapmaya çalışın aynı zamanda kabuklu ve posalı meyve tercihlerinde bulunun. Daha çok yağ yakmaya yarayan doğal yöntemleri deneyin.

21 Aralık- 18 Ocak arası doğan Oğlak burçları, yoğunluğunuzdan dolayı öğün atlama sorunu yaşamaktasınız. Vücudunuzun vitamin ve minerallere fazlasıyla ihtiyacı var ve mutlaka öğünlerinizi atlamamaya dikkat edin. Yanınızda öğün aralarında yiyebileceğiniz meyve bulunsun.

19 Ocak- 20 Şubat arası doğan Kova burçları, hayatınızda olduğu gibi yemek kültürünüzde de yenilikçi olmayı seviyorsunuz. Yeni tatlar denerken tuz ve vitaminlere dikkat etmelisiniz. Vücudunuzun daha çok vitamine ihtiyacı var! Brokoli, havuç, portakal, ıspanak, nar ve ananas size yardımcı olacaktır.

20 Şubat- 21 Mart arası doğan Balık burçları, baskı altında bulunmayı sevmeyen yapınız diyet konusunda da aynı. Katı diyetleri tercih etmekten her zaman çekindiniz. Haklısınız da! Kendinize en uygun diyet programını seçmelisiniz ve her besini tüketebileceğiniz, renkli ve bol çeşitli, kendinize özel düzenlenmiş bir program içinde kilonuzu kontrol altına alabilirsiniz.

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Resim Güncesi dedi ki:

    “23 Kasım- 20 Aralık arası doğan Yay burçları, karakteriniz gereği kalçalarınız ve bacak üstleriniz kilo almaya müsaittir. Bölgesel egzersiz yapmaya çalışın aynı zamanda kabuklu ve posalı meyve tercihlerinde bulunun. Daha çok yağ yakmaya yarayan doğal yöntemleri deneyin.”

    =((( yağı eritebilsem yakacağım da =((( Ama teşekkürler. Deneyeceğim gene de…

  2. Burç uyumu dedi ki:

    Bende başak burcuyum ama çikolatadan vazgeçmek kolay mı yaa :( aşk = çikolata değil mi? :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim