Çiçekli sütlaç – Stencil süslemeli

Annekaz
24 Aralık 2009
Yorum Yok

Çiçekli olmak zorunda değil tabi.. kalplisi olur yıldızlısı aylısı hilallisi vs vs..Sütlaç bildiğiniz her zaman yaptığımız sütlaç Tarifini de yazayım..

1.5 bardak pirinç 4 bardak suda 2 kaşık toz şekerle pişirilir, üzerine 1 litre süt ve 1 bardak şeker eklenir istenilen kıvama gelene kadar pişirilir inatla istenen kıvama gelmeyen sütlaç yarım çay bardağı su ile ezilmiş 2 kaşık pirinç unu ve ya nişasta ile karıştırılıp 2 dk daha pişirilir kaselere dökülür ve soğutulur.

Üzerindeki çiçekleri yapması ise çok kolay Mesajlı kahvemdeki yöntemin aynısını uyguluyoruz. Boşken kasenin ölçüsünü ter çevirip kağıda çiziyor ve o dairenin içine istediğimiz şekli çizip oyuyoruz,  ben basit bir defter kağıdı kullandım. Oyduğumuz kağıdı kase üzerine koyup eleme usulü ile istediğimiz baharı üzerne döküyoruz. Ben tarçın kullandım ama malzemesine göre toz çikolata kakao pudra şekeri vs olabilir…:)

Bunu da seversin  Harika yatak örtüsü
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim