Çin Takvimine göre bebek cinsiyeti belirlenebilir mi?

Annekaz
26 Kasım 2013
Yorum Yok

Bebek cinsiyeti belirlemek anne babanın elinde değil, yaradan neye layık gördüyse onu kucağıma alıyoruz. Lakin bebek cinsiyetini belirlemek için tıbbi olarak kesin sonuç verecek bir yöntem değil ama bazı yöntemler var..

Takvim yöntemi ile bebek cinsiyeti belirleme

Takvim yöntemi aslında  biraz bilimsel şöyle ki.. kadının yumurtası cinsiyetsizdir yani cinsiyeti erkek spermleri belirler. Spermler dişi ve erkektir erkek spermleri hızlıdır ama ömürleri kısadır , dişi spermler ise yavaştır ama erkek spermlerinden daha dayanıklıdırlar..  Kadın yumurtladığı günlerde rahim aşağıya doğru iner dolayısı ile bu günlerde erkek spermlerinin yumurtaya daha önce ulaşıp döllemeye tamamlaması şansı yüksektir. Rahimin aşağıda olmadığı günler de ise kız çocuk sahibi olma olasılığı daha yüksektir.

BEBEK

 

Yumurtlama günü hesaplama

Bebek sahibi olmak için yumurtlama günü nasıl hesap edilir adeti düzgün olanlar 28 günde bir adet olurlar, adetin başladığı günden itibaren sayılır 14. gün hamile kalmak için en uygun zamandır bu zamanlarda erkek çocuk sahibi olma olasılığı az da olsa yüksektir. Adetten hemen sonraki bir hafta adet olmaya yakın bir hafta ise kız çocuk için en uygun zaman denilebilir..

Çin takvimine göre bebek cinsiyeti belirleme

Çin takviminde ise esas olan sizin doğum tarihiniz ve tabi ki elinizle cinsel ilişkiye gireceğiniz gün..

bebek-cinsiyeti-belirleme

 

Çin Takvimi bu gelelim ayrıntılara..

Mart ayı ve sonrası doğanlar yukarıdaki tabloya bakmaya gerek kalmadan normal yaşlarına bir yıl eklemeleri gerekir..

Ocak ve şubat ayında doğanlar aşağıda verilen tabloya göre ay, gün ve yıla bakarak belirtilen tarihten büyük iseniz yaşınıza +1 küçük iseniz yaşınıza +2 eklemeniz gerekecektir.
Bu sistem bir çok insanın kafasını karıştırıyor Büyük veya Küçük işlemini matamatik hesabına göre yapın.

Bunu da seversin  Okullar açıldı bit mevsimi başladı!

Örnek verecek olursak : 1985 Yılında Doğanlar için Mart ve sonrasında doğmuş iseniz istisnasız +1 ekleyecek ve aşağıdaki tarihlere bakmanıza gerek kalmayacak. Aşağıdaki tabloda Şubat 20, 1985 yazıyor 21 Şubat 1985 ve sonrasında doğan birisi 22,23,24,25… +1Ekleyecek.

19 Şubat ve öncesi ise 18,17,16,15,14… +2 Eklemesi lazım.

Başka bir tarihi örnek verelim: 15 Ocak 1982 Doğumlu birisi ne yapması lazım. Aşağıdaki tabloda Ocak 25, 1982 tarihi yazıyor. 15 Sayısı 25 den küçük olduğu için +2 Ekleyecek.

Yukarıdaki tarihi kullanarak başka bir örnek verelim. Bu sefer 30 Ocak 1982 Doğumlu olsun, Aşağıdaki tablodan 1982 Yılına bakıp not alıyor Ocak 25, 1982 yazıyor. 30 Sayısı 25 Den Büyük olduğu için +1 eklemeniz gerekiyor.
Yada bu hesaplar ile hiç uğraşmayın Yukarıdaki otomatik çin takvimi hesaplama programı var. Doğum yılınızı Gün/ay/yıl olarak yazın daha sonra hamile kaldığınız ayı yazdıktan sonra Hesapla Butonuna tıklayın. Normal yaşınızı, Çin yaşınızı ve Bebek cinsiyetini tahmin eder.

Online olarak yaş ve Çin takvimi hesaplamayı görmek isterseniz buradan bakabilirsiniz..

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim