Diş beyazlatmada kullanılan karbonat dişlere zarar verir mi?

Annekaz
11 Eylül 2019
Yorum Yok

Hepimiz bembeyaz dişlerimiz olsun istiyoruz düzenli olarak dişlerimizi fırçalasak da bembeyaz dişler çok mümkün değil. Yediklerimiz içtiklerimiz dişlerimizin rengini etkileyen bir faktör. Zaman zaman dişlerimizi beyazlatmak için karbonat kullanıyoruz ama zararları var mı uzmanlarına sorduk.

KARBONAT DİŞ VE DİŞ ETİNE ZARARLI MI?

Karbonat tencere ovmaktan, ayakkabı temizliğine kadar her alanda kullanılıyor bazı diş macunlarında da karbonat var fakat bizim kullandığımız biraz daha farklı. Karbonatı direkt diş fırçası üzerine döküp dişlerimizi fırçalıyorsak uzmanlar bu konuda bizi ciddi şekilde uyarıyor.

Karbonat aşındırıcı bir temizlik maddesi, dişleri azda olsa aşındırarak temizler bu da zamanla dişleri yıpratır üstelik yaptığı temizlik sadece yüzeyseldir yani diş aralarına temizlik yapmaz bu da zamanla çirkin bir görünüm verir. Üstelik karbonat sık kullanıldığında ağız içi dokusuna da zarar verebilir. Minimal invaziv yaklaşımla hastalarına odaklanan diş hekimleri sık muayene ve küçük işlemlerle dişlerin sürekli ağlıklı ve beyaz kalmasını sağlarlar. Bu şekilde karbonata ya da başka ağır beyazlatma işlemlerine ihtiyaç duyulmaz.

Hepimiz Julia Roberts gülüşü istiyoruz ama bu sadece karbonatla olacak gibi değil dişlerinizi düzenli fırçalamak, düzenli doktor kontrolüne gitmek sigara ve şekerli içeceklerden uzak kalmak ilk yapacağınız şey olmalı.. hepinize bembeyaz gülüşler diliyorum..

Bunu da seversin  Tatil hatıralarını kavanozda saklayın
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim