DNS nasıl değiştirilir?

Annekaz
16 Haziran 2010
4 Yorum

Türkiye’den internete giren her vatandaşın DNS değiştirmeyi bilmesi gerekir. Yasaklı siteler bir yana resmen yasaklanmamış ama bir şekilde engellenmiş sitelerle de muhatap olmak zorunda kalıyorsunuz. Mesele bloglarlar olunca Çözümü yok sen girersin ben girerim bu bir çare değil ancak şimdilik yapacak bir şey yok. Bloglara girmek için DNS’i 8844 adresine yönlendirmeniz gerek.
Bunun için yapmanız gereken Başlat –Ayarlar–Ağ bağlantıları–Yerel ağ bağlantısı sağ klik özellikler–(TCP/IP) çift tıkla — Ağağıdaki DNS sunucularını kullan işaretleyip –yeğlenen DNS sunucusu adresine 8.8.4.4 şeklinde girmelisiniz. 
Bunu da seversin  Açık havada ücretsiz zahmetsiz sinek kovucu
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. Yildiz dedi ki:

  Merhabalar,
  İzmir'den selamlar ve sevgiler getirdim …
  Günlerdir sitene giremiyordum artık arkadaşım Afet'in yardımıyla
  DNS mi değiştirebildim ama benim gibi hala bir çok kişi com uzantılı sitelere giremiyor doğal olarakta bu yazını okuyamıyordur…
  Böyle güzel sitelerri okuyucularından mahrum etmemek adına iznin olursa bu yazını blogumda paylaşıp bu şekilde bir çok kişiye ulaştırmak istiyorum…
  Teşekkürler……

 2. Anne Kaz dedi ki:

  yayınla tabi ne demek sorunun şimdilik düzeleceği yok bari dns den olduğu kadar teşekkürler..

 3. Gökce dedi ki:

  evet ama dns ayarlarını değiştiren bir sürü bloga da hala girelemiyor. sadece kendileri girebiliyor sanırım

 4. Anne Kaz dedi ki:

  DNS ayarı kişisl bir durum, kendi bilgisayarında değiştirir ve istediği siteye girer bu blogun yayınını düzeltmez blog yayınlarının düzelmesi için yasaklanan IP lerin değiştirilmesi lazım bu da blogspot lı bloglarda uygulanamıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim