Fotoğraflarınızı hangi siteler almış öğrenin

Annekaz
22 Şubat 2012
2 Yorum

 

Özellikle yemek bloglarının en büyük sıkıntısı bu konu, benim de başıma geliyor ‘kaldır fotoğrafı’ dediğimiz zaman   çoğu zaman cevap bile alamıyor bazen de ‘ne bileyim fotoğrafın senin olduğunu ispatla’  diye terbiyesizce  karşılık alıyoruz. Çoğu zaman fotoğrafların üzerine annekaz logosu ekliyorum e unuttuklarımız da oluyor. Bunun için biliyorsunuz photoshop’da mühür yapma yöntemini anlatmıştım ama mühür de  çare olmuyor..

Blogunuzu google tarıyorsa yüzde yüz değil ama büyük ihtimalle fotoğrafınızı hangi sitenin aldığını küçük bir aramayla bulabilirsiniz..

Yukarıda benim ‘pembe kek’ görselini aramamı görüyorsunuz Hürriyet Aile de fotoğrafım var birisi tuhaf bir tarifle resmimi kullanıp çilekli kek diye eklemiş..:))

Google görsel araması eskiden beri vardı ama bilgisayardan ya da url den adres gösterip şu fotoğrafın benzerleri bul demesi çok eski değil. Ayrıca bu uygulama ile mesela çok beğendiğiniz bir çantanın, ayakkabının nerelerde satıldığını görebilir bir örgü modelinin benzerlerini bulabilirsiniz.. Yapmanız gereken  google ana sayfada yukarıdaki görsellere tıklamanız daha sonra çıkan ekranda fotoğraf simgesini tıklayıp fotoğrafınızı yükleyip sonuçları beklemek..

 

Bunu da seversin  Bodyden bebek elbisesi
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Nurbetül dedi ki:

    sinirlendim :) bi tarifim vardı, fotoğrafımla birlikte alındığını biliyodum. Onu arattırdım, valla moralim bozuldu he :) sayfalarca, onlarca sonuç çıktı bissürü site almış. Bi de fotoğrafımın üstüne isimlerini yazmışlar ya! Kul hakkı sonuçta bu.
    Kapattım fazla bakınmadan artık napim…

  2. ebrar dedi ki:

    ben ebrar songül naira tmm çünkü ben bürdan açtım adımı soyadımı tm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim