Doğum Kontrol Hapları

oyuncak bebek
Annekaz
13 Mayıs 2011
1 Yorum

oyuncak bebek

Fikrimühim‘in belkide en güzel kampanyasından birisi olan, senin hayatın senin kararın doğum kontrol hapları bilgilendirmesine katıldım. Eve kocaman bir kutu geldi içinden  3D gözlükler dağıtmak için broşürler  ve yukarıda gördüğünüz sepet beşikli bebek çıktı.

Yeni nesil doğum kontrol hapları ile ilgili pek çok şey duyuyoruz okuyoruz kabus olan kilo aldırma yan etkisinin artık olmadığını rahim kanserine karşı koruma sağladığını daha önce de duymuştum. Rahim kanseri ile ilgili şunları söyleyebilirim benim annem, teyzem, anneannem, ve teyze kızının rahimleri yok, yani hepsinin rahmi kanser başlangıcı nedeniyle alındı. Annem anneannem ve teyzemin bir nevi şanslı olduklarını söyeleyebilirim çünkü bu illete yakalandıklarında çocuklarını büyütmüşlerdi fakat teyze kızı malesef henüz evlenmeden bu hastalığa yakalandı ve yumurtalıkları ve rahmi alındı.Bende rahim ve yumurtalık kanseri korkusunu yaşıyorum jinekoloğa her gittimde belirtiyorum..

Rahim kanseri hızla yayılıyor eğer doğum kontrol haplarının broşürlerde anlatıldığı gibi kanseri önleyici etkisi varsa bu gerçekten mükemmel bir korunma yöntemi olur.  Hamile kalmak pek çok kadın için güzel bir rüyayken benim gibi üç çocuk dünyaya getirmiş onları büyütmüş kadınlar için kabus olabiliyor. Hani korkulu  rüya görmektense uyanık kalmak  diye bir laf vardır ya o pek kadınlar için geçerli değil nereye kadar uyanık kalacaksın :)

Eğer hala çağ dışı kalmış korunma yöntemleri kullanıyorsanız ve doğum kontrol haplarından korkuyorsanız  www.dogumkontrolhapim.com adresini inceleyin. Türk Aile Planlaması Derneği Başkanı Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu’nun anlattıklarını dinleyin. Sitede pek çok sorunun cevabı var ayrıca soracağınız sorularda cevaplandırılıyor. Siz de bir bebek istemiyorsanız doktorunuza danışın ve en uygun yöntemi seçin..

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim