Dünyanın en zengin adamı ama her akşam bulaşık yıkıyor

Annekaz
20 Temmuz 2018
Yorum Yok

Para güzel şeyler yapmak için harika bir araç parasız olmuyor ama parayla da huzur satın alınmıyor. İkisini bir arada bulmak dünyanın en büyük zenginliği. Amazon’un kurucusu ABD’li işadamı Jeff Bezos  150 milyar doları geçen serveti ile dünyanın zirvesinde hiç kimsede onda olduğu kadar para yok! Ama o her akşam bulaşıkları yıkıyor!

Jeff Bezos neden bulaşık yıkıyorsun deli misin?

Jeff Bezos garajda kurduğu ve kapı kapı gezip müşteri bulduğu ilk günlerde sadece sadece 6 tane sipariş alabildiği amazon ile dünyanın zirvesinde. Önce kitap satan sonra her şeyi satan amazonun sahibi bir yazarla evli çocukları var ve her akşam mütevazi bir sofrada bir araya gelip sizin bizim gibi yemek yiyip sohbet edip bulaşıkları da babalarına yıkatıyorlar çünkü evde onun görevi oymuş.

Trilyonlara sahip olmak çıldırtıcı bir şey sapıtıp yolunuzu kaybedebilirsiniz, çocuklarınız da sapıtıp genç yaşta çılgınca şeyler yapıp ya delirir ya da ölürler.. İşin sırrı bulaşık değil tabi işin sırrı normal hayat. Peki normal olan buysa sizin kocalarınız neden akşam bulaşığa yardım etmiyor?

Jeff Bezos

Bir erkeği mutfakta bulaşık gibi her gün günde 3 öğün yapılıp yıldıran bir ömür törpüsünü yapması sadece bulaşığın çabucak ortadan kalkmasına yardım etmez aynı zamanda çocuklara harika bir ders verilir. Hayatta sorunlar vardır ve bu sorunlar beraber çözülür bulaşık en basiti. Özellikle erkek çocukları için bu muhteşem bir şey malum erkekler görerek daha iyi algılayabilen varlıklar. Çocuklarınızın önünde beraber bulaşık yıkayın birbirinize aşkla bakın, kalkıp karınızın çayını doldurun, aşkım hayatım deyin, çorabını bir kere de siz giydirin mesela ayakkabısı bağlayın. Sabırlı olun çocuklarınız için şu toplum için. Herkes sinirli , tahammülsüz ve boşanma oranları çığ gibi artıyor. Kadınların sırtındaki yük çok ağır özgürlükler, ekonomik  yaptırımlar,  ve toplum baskısının azaldığı an o yükü atmaya hazır. Ve kusura bakmayın kocalar o yük siz oluyorsunuz! Jeff Bezos gibi olun ve şu lanet bulaşıklara arada bir yardım edin!

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim