El dezenfektanlarına dikkat

Annekaz
26 Nisan 2012
Yorum Yok

Hijyenik jelleri pek çok anne baba kullanıyor, biz domuz gribiyle beraber daha çok tanıdık bazı evlerde şeker gibi ikram ediliyor ( evet bana ikram edildi :) Fakat son zamanlarda  ABD ve Meksika’da yayılan tehlikeli bir durum var oda gençlerin el dezenfektanlarını içmesi.

Pek çok el jelinde etil alkol var, yazılanlara göre bir şişe dezenfektan 5 şişe liköre eş değermiş.

Özellikle okullarda yurtlarda jel otomatları sıklıkla kullanılıyor uzmanlar jel yerine köpük olan dezenfektanlardan kullanılmasını öneriyormuş, hoş ben evlerde kullanılmasına da karşıyım su sabun evde temizlik  için yeterli ama toplu kullanımlarda temizlikler evdeki gibi güvenli olmuyor.

Tinerden, yapıştırıcıdan, çakmak gazından, kolonyadan ölen gençlerimiz var hele bu jelle yine aynı raflarda satılan bir temizleyici karıştırıyorlarmışki o daha fena bir kişinin bu kokteylden dolayı öldüğü yazılıyor.

El jellerinin ‘yararı’ olduğu kadar özellikle küçük çocuklardan uzak tutulması gereken pek çok hijyenik temizleyicide olduğu  gibi alkollü bir madde olduğunu unutmayın ve ortalarda bırakmayın. Eğer hijyenik jel kullanmak zorundaysanız ve yapacak bir şey yoksa jel şişesinin içine tuz atın bu alkolün etkisini bozuyormuş.. daha neler göreceğiz bakalım..

Bunu da seversin  Hamilelikte Maden Suyunun Faydaları
Etiketler: ,
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.