Elma sirkesinin 10 faydası

Annekaz
17 Temmuz 2013
Yorum Yok

Mutfakta kullandığımız yağlar esanslar yavaş yavaş kadınların güzellik sırrı olmaya başladı. Eski çay poşetlerini göz şişlikleri için, zerdaçal, yoğurt ve avakadodan yapılan maskeyi cildimizi sıkılaştırmak için kullanıyoruz. Elma sirkesinin faydalarını da duymuşsunuzdur.

Elma Sirkesi zayıflatır mı?

Elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı olduğunu düşünüyorum bu benim kişisel görüşüm, bilakis test ettim düzenli olarak kullandım ve bir ayda yediklerime de dikkat ederek 4 kilo verdim.

Elma sirkesi aynı zamanda mevsim yorgunluklarına halsizliğe ve sebepsiz sıkıntıları da iyi geldiğini düşünüyorum.

Peki elma sirkesinin diğer faydaları neler?

Elma sirkesi ile saçlarınızı durulayın..

Elma sirkesi son saç durulaması için harika  bir yardımcı saçları parlatır, saç dersine faydalıdır saçın çabuk uzamasına yardımcı olur. Tavsiyem biten bir şampuan şişesini yıkayın içine elma sirkesi koyun ve sırrınız olarak banyoda dursun. Banyodan çıkmadan şampuan krem gibi saçlarınıza uygulayın.. evet biraz keskin kokuludur ama kurudukça saçınızdan kokusu dağılır..

Elma sirkesi lekeleri azaltır..

Cilt lekeleri için ve sedef hastaları için elma sirkesi kullanılıyor. Elma sirkesini bir pamuğa bir kaç damla damlatın ve yüzünüze gece yatmadan sürün aynı şekilde boyun ve dekolteye de sürebilirsiniz. Boşalan bir tonik şişesini yine elma sirkesini saklamak için kullanabilirsiniz.

Sirkeli kil maskesi

Kil maskesi zaten kullandığımız bir yöntem maske hazırlarken elma sirkeli olarak hazırlayacağınız kil maskesi cildinize parlaklık verir, maskeyi hazırlarken su yerine elma sirkesi kullanın, maskeyi cildinizde 15 – 20 dakika kadar tutun. Ilık su ile yıkayın.

Küvete elma sirkesi

Sadece yüz için değil küvette banyo suyuna da elma sirkesi katabilirsiniz. Banyodan sonra cildiniz kuruyorsa denemeye değer..

Siğillere elma sirkesi

Siğillerin neden çıktığı bilinmiyor, tam olarak geçirmesi de zor ama yine de pek çok geçici tedavisi var. Doğal olarak kullanılan tedaviler arasında elma sirkesi de var. Elma sirkesini küçük bir pamuğa damlatın. Siğil olan bölgeye pamuğu koyup üzerini bir bantla bandajlayın. Bu şekilde bütün siğilleri bandajlayın ve sabaha kadar bu şekilde kalsın. Bir hafta boyunca  bu uygulamayı yapın, soyulan ya da kuruyan siğillere müdahale etmeyin.

Bunu da seversin  En çılgın diyet hangisi

Elma sirkeli su ile ayaklara tedavi

Şişen yorgunluktan bitap düşmüş ayaklara elmalı su ile rahatlar, hamilelikte,topuklu ayakkabıda uzun yürüyüşlerden sonra uygulanabilir. Elma sirkesi ayaktaki mantarların tedavisini de yardımcı olur..

Elma sirkesi ve varis tedavisi

Elma sirkesi varis ve yaşlılık lekeleri için uzun süreli kullanımda faydası olduğu söylenen doğal ilaçlardan. Gece yatmadan bir bardak suya iki kaşık elma sirkesi ekleyin, ve için. Bu iksir metabolizmayı hızlandırır damarlara ve cilde iyi gelir…

Güneş yanıklarına elma sirkesi

Ağrılı güneş yanıkları için soğuk çay çok iyi bir tedavidir ama elma sirkeli suda sıkılmış bir havlu ya da temiz bir bez de ağırılı güneş yanıklı bölgeye konularak ağrıda hafilemeye ve güneş yanığının daha çabuk iyileşmesinde oldukça faydalıdır.

Evcil hayvanların pirelerini kovar..

Elma sirkesini bir püskürtme şişesine koyun ve tüylü hayvanınıza haftada bir bol bol sıkıp tüylerini fırçalayın pireler sirkeden nefret eder..

 

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim