Ergenlikte çıkan vücut kılları nasıl alınır? İlk epilasyon!

Annekaz
16 Haziran 2020
Yorum Yok

Çocuklar büyürken konuşmakta zorlandığımız konuların başında cinsellik geliyor. Bir genç kızın ya da erkeğin özellikle özel bölgelerinde çıkan kıllar için en sağlıklı çözümü bulmak da zor olabiliyor. Ergenlikte çıkan vücut kılları için en sağlıklı yöntem hangisi?

Ergenlikte çıkan vücut kılları nasıl alınır?

Kız ya da erkek çocukları vücut kılları hakkında konuşmaktan pek hoşlanmazlar ilk regl hakkında da pek konuşmayı sevmezler ama çok konuşmadan hem sizi zor duruma düşürmeden hem de çocukları utandırmadan pratik çözümler mevcut.

10  yaşında dahi  vücut kılları çıkmaya başlayabilir öncelikle panik yapmayın gayet normal sağlıklı olması gereken bir durum çocuğa da bu şekilde yaklaşın. Siz olayı büyütüp üstüne giderseniz çocuklar da kendi vücutlarına karşı yabancılık hisseder.  Özellikle özel bölgede çıkan kıllar için çözüm önerileri sunun..

AĞDA: Anneler ağdayı uzun süre ve kökten çözüm olarak görse de bu yaştaki çocuklar için hiç uygun değil can acısı bir yana mahremini profesyonel de olsa başka birine göstermesi travma sebebi olabilir. Ergen annelerine ağdayı kesinlikle önermiyorum.

JİLET: Banyo jiletleri pratik bir çözümdür fakat her zaman risklidir. Küçük yaştaki çocuklara önermiyorum kesme riski çok fazla. Kılları da kalınlaştırıyor.

Tüy dökücü krem: Pratik ve oldukça etkili bir yöntemdir kısa bir ders ile kendisi kolayca uygulayabilir. Acısız olması ve pratikliği oldukça cezbedeci..

Traş makinesi: Kesinlikle en uygun tavsiyem bu, bir traş makinesi alın hatta şu modern olanlardan bir başlık 6 ay kadar gidiyor. Küçük bir paket yapın ve hediye edin. 

Lazer epilasyon: Kalıcı olarak  kıllardan kurtulmak için buz lazer oldukça iyi bir yöntemdir. IPL Buz lazer sağlık bakanlığı tarafından onaylanan ve 16 -17 yaş itibaren ergenliği girmiş her bireye yapılabilir özellikle özel bölgeler için tercih edilebilecek acısız ve kolay bir sistemdir. Ankara Buz lazer olarak firma da önerebilirim. Malika Sağlık Güzellik Merkezi  de hijyenik ve sağlıklı bir ortamda lazer  işlemi yapılıyor.

Bunu da seversin  Çocuk büyütürken yaptığımız hatalar?

 

 

 

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim