Filler tepişir çimenler ezilir..

Annekaz
6 Ocak 2009
4 Yorum

Gazze
Filistin’de yaşananlara savaş demek ne kadar doğru acaba savaş karşılık olarak yapılan çatışma çarpışmadır.Filistin’de yaşananın saldırı olduğu kesin.İsrail Orta Doğunun en pislik devleti olmuştur.Peki ya Araplar!

İsrail’in saldırısına sanırım hiç kimse şaşırmadı önceden devletler bilgilendirildi ayarlar çekildi.Kimse gıkını çıkarmadı çıkaramaz beni tek şaşırtan Sarkozy oldu.Verdiği tepkiler ve konuyu AB’ye taşıması oldukça ilginç ..sonucunu merakla bekliyorum..Şaşırmadığım ama midemi bulandıran konular ise Arap aleminin suskunluğu, El Fetih’in sonuç beklemesi, ve Mısır’ın Refah tutumu.. Bütün devletler İsrail’in işi ne zaman bitecek diye bekliyor.İnanın ölen çocuklar bölünen parçalanan bir Filistin kimsenin umrunda değil..Almanya’da Fransa’da televizyon seyredip ulan insanlık öldümü diyen bir kaç kişi dışarı çıkıp toplanır bağırır çağırır önlerinden gidecek güçlü islam lobileri yok ki Filistin direniş örgütleri bile İsrail’in yanında.

Filistin İsrail belirsizliği bu saldırılarla bitecek..ölen ölecek Hamas taraflı ateşkese ‘barışa’ boyunduruklu olarak yönetimde tutulacaktır.Jonathan Cook‘un dediği gibi İsrail’in asıl amacı Filistin’i düşürmek değil ehlileştirmek.İsrail El Fetih’e Batı Şeria’da Mısır’da havuç gösterirken Hamas’ada sopa gösteriyor. Amaç Gazze’deki yönetimi zorlaştırıp tünellerden gelen finans kaynaklarını kesmek

Kınamalar boykotlar faydasız İsrail ekenomisi topla tüfekle yıkılmaz, Bir birinin poposunu açan adam gibi bir birlik kuramayan ekonomisini Batıya döndüremeyen, batıyı sömürmesini bilmeyen geri kalan bağnaz İslam devletleri o yetimlerin saçını okşamayacak kendilerine dermanları yok.Türkiye’nin dahi bu olaylarda duruşu ve sınırları bellidir..ötesine geçemez..Obama’ya bile aba altından sopa gösteren bir ülkeden bahsediyoruz.. çok zor yapacak bir şey yok dua edip bekleyeceğiz..

Bunu da seversin  Coca Cola ile doğum kontrolu!
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. KelebekGibi dedi ki:

  Evet gercekten inanilmaz sekilde dünya bunlari izlemekte seyirci gibi, karikatür cok güzel anlatmis zaten herseyi!
  Bu dünyada yasamak istemiyorum ben böyle seyler görünce, müslümanlarin birlik olup birseyler yapma gücü niye yok, kimse rahatini düzenini bozmak istemiyor sanki…
  Allah adaletlidir ve adaletini eninde sonunda gösterecektir!

 2. Seybe dedi ki:

  Acaba Israil arap ulkelerine sus payi olarak ne verdi cok merak ediyorum. Danimarkadaki karikatur olayinda bile Suudi Arabistandaki marketlerde Danimarka mallarinin bulundugu reyonlar bosaltilarak ‘bu reyon Danimarkayi protesto amacli bosaltilmistir’ diye duyurular asilmisti. Su anda arap aleminde tek bir cit bile yok ne bir protesto ne de Israil’e yonelik bir hareket. Nerede Iran’in Amerikayi tehtid ettigi nukleer bombalari? Blof mu yapiyordu yoksa? Filistinde olen bir tek cocugun bile kaninin dunyayi helak etmeye yetecegini biliyorlar halbuki. Su fani dunyanin pariltilari ne kadar kor etmis gozlerini ne kadar ucuz olmus bir insanin cani.
  Biz muslumanlar da elden birsey gelememesi kadar kotu birsey olmadigini, en kuvvetliden de daha buyuk bir kuvvetli oldugunu tek caremizin duaya siginmak oldugunu ogreniyoruz..
  Yaraticinin bize verdigi mesajlardir bunlar..

 3. Bal küpü dedi ki:

  Sayıca çok olmak fayda etmiyor. Adamlar dünyanın dizginlerini ellerine geçirmişler. Dua etmek lazım, Allah yardımcıları olsun.

 4. SeDda dedi ki:

  Arapları adamdan saymak bile suç.. Tabiiki peygamber efendimizi ayrı tutuyorum.o zamanki araplar öyle değilmiş.. ama şimdiki araplar devkuşu gibi kafasını kuma gömüyor.. kıçlarını dayamışlar petrole saraylarda yaşıyorlar,din kardeşleri soykırıma uğrarken hemde… kıllarını kıpırdatmadılar,..
  İşleri Allaha kaldı,ama Allah var herşey var yücerabbim kardeşlerimizin yardımcısı olsun..o israilli köpeklerinde kendi başlarına versin inşaallah.. o israilin kıçını pohpohlayan amerikanında allah belasını versin. avrupa birliği ülkelerininde allah belasını versin.. daha ne denir ki..

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim