Fincanda kek-Ağaç kek

Annekaz
17 Aralık 2008
5 Yorum

Yılbaşı’nı Noel havasına sokmadan yaşayanlardanız.İşte yeni bir yıl geliyor birisi bitiyor lay lay lom 1. çinko 2. çinko ..TOMBALA , o kadar.

Çoluk çocuk sahibi olunca insan izlediği programdan tutta kutladığı bayrama kadar her ‘eğlenceli’ detaya dikkat etmesi gerekiyor.Hani yabancı bi memlekette olsak körün yanında bi gözünü kırpıp bakacakmışsın deyip ucundan kenarından uyum sağlıyacağız da Türkiye’deyiz.Gerek yok.

Aslında yılbaşı ağacı hristiyan değil sanırım pagan geleneği süsleyip püsleyip yeni yıla renkli başlayalım diye düşünmüşler sonra bi şekilde şükran günü ile falan karışmış yılbaşına kadar da gelmiş…Fakat hayırlı mutlu bir yılı ağaçlarda aramakta saçmalık işte ..Fakat bize sunulan her türlü nimetten yararlanmak gerek deyip ani bir u dönüşü ile yukarıdaki keki övebilirim..Niye çünkü güzel huni şeklinde kağıtta pişirmişler Favori kek tarifinizi yaptığınız yağlı kağıttan huniye koyup fincan içinde pişiyorsunuz.Birazda keserek düzenleme yapıp dışınıda kremalamış güzel olmuş işte.Bunun dışında fincanda kek yapanıda gördüm hatta Hıncal Uluç bi restoranı överken bahsetmişti.Fincada tramisu diye aklınızda olsun ..azcık artan kekleri porselen fincanlarda pişirebiliyosunuz…
Bunu da seversin  Metal işleme
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (5)
 1. GeCe dedi ki:

  kekler süper ama kar taneler daha da süper

 2. nrh dedi ki:

  Güzel fikir aslında bu arada sitenizde uçuşan kar taneciklerini yeni kefettim çok şekerler :)

 3. GAMZELİ ANNE dedi ki:

  çok güzel görünüyo yemede bak dur yani….bu arada canım sayfana yağdırdığın karlar çok hoş olmuş nasıl yapılıyooooo….

 4. Ayça dedi ki:

  Sevgili Anne Kaz, bu ne şeker bir kek böyle. Fincanda kek pişirmeyi ilk defa duyuyorum, deneyeceğim yılbaşı gecesi mutlaka :) Tramisu’yu fincanda bir de kedi dili ile yapıyorum ben, çok şık oluyor…

 5. perikizi dedi ki:

  ya ben hep görüyorum bunları tamam bunu yapıcam diyorum yapamıyorum ama yaa:( özendiriyosun beni anne kazcım bi elimden tuttta içimdeki emine bedel çıksın ortaya (:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.