Güneş yanıklarına çay

Annekaz
1 Haziran 2012
Yorum Yok

Yazın cefası güneş yanıkları, benim gibi güneşe hassasiyeti olanlar için durum çok daha vahim. Fakat güneş yanıklarının evde tedavisi mümkün ama yoğurt falan değil sakın. Bildiğimiz siyah çay kaliteli bildiğiniz güvendiğiniz siyah süzme çay ya da demlik poşetlerini kaynatın soğutun ya da sabah çayını falan kullanabilirsiniz. Soğuk  olması önemli temiz bir tülbenti çaya batırıp hafifçe sıkıp yanık yerlere koyabilir ya da pansuman yapabilirsiniz eğer yanıklar kabartı halinde ise temiz bir sprey şişesine koyup yanan yerlere sıkabilirsiniz. Çok etkili bir yöntem ben bu yöntemi geçen sene öğrendim malesef ben sadece kızarıp kabarmıyor bir de şişiyorum şişmeye çare yok :)

Çok ağrılı durumlarda güneş yanıkları için mutlaka doktora başvurun bu yöntemle beraber her zaman kullandığınız alerjiniz olmayan ağrı kesiciyi de alabilirsiniz :)

Kaynak ve fotoğraf

Bunu da seversin  Çocuklara boyama kovası
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.