Limonu dondurarak saklayın

Annekaz
1 Mart 2014
Yorum Yok

Geçenlerde Canan Karatay’ın konuk olduğu bir programı izledim. Canan Karatay yine beslenme ile ilgili bilgiler verdi. Canan Karatay zaman zaman gıdaların nasıl saklanacağı ile ilgili de bilgiler veriyor mesela limon.. Kendisi limonu çayına suyuna katıp içiyormuş, Bizde zaman zaman limonlu çay , su içiyoruz ama taze limon olması önemli mutlaka limon ger mevsim var ama pahalı olduğu dönemlerde var. Limon saklamak için ben tuzlu limon suyu turşusu tarifi vermiştim. Kışın – yazın yemekler için oldukça güzel bir seçenek  ama tuzsuz katkısız limon saklamak isteyenler içinse iki seçenek saydı.

limon nasıl saklanır

Birisi aslında çok bildiğimiz bir yöntem limonu sıkın buz kalıplarına doldurun, kalıplarda donan limonu zamanı geldiğinde çıkarıp kullanın. Bir diğer yöntem ise Canan Karatay’ın özellikle önerdiği yöntem limonu tam olarak öylece dondurmak. Tüm limonu yıkayın ve dondurucuya koyun. Kullanacağınız zaman keke limona çorbaya rendeleyin bir poşete koyup tekrar buzluğa koyun hepsi bu. Limonu kabukları ile beraber yemek en faydalısıymış… Limon severlere duyurulur :)

Bunu da seversin  Lokanta tarifi - Acılı ezme
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim