Hamile olduğunuzu nasıl anlamazsınız?

Annekaz
12 Mayıs 2010
3 Yorum
Duyuyoruz bazen kadın karın ağrısıyla hastaneye gider ve bebek doğurur artık 9 ayını tamamlamış hamileliklerde yok artık diye desem de olmayacak şey değil. Ya da tam tersi mesela Annemin durumu, annem yaklaşık 17 yıl önce adet görmeyip karnı şişmeye başlayınca hamile olduğunu düşünmüş ve belki kabul ediş ve memnuniyetle de hastaneye gitme gereği görmemişti ne zaman kanamaları başladı işe o zaman aslında karnındaki şeyin bebek değil büyüyen bir ur olduğunu öğrendi..Her iki durum içinde uyanık olmak biraz insan kendi bedenini tanıması ve hamilelik belirtileri varsa doktora gitmesi şart tabi..
Hamile olduğunuzu nasıl anlamazsınız
Adet düzeni bozuktur Döllenmeden dolayı oluşan adet kesintisini düzensizlik olarak görebilir 
Çok iyi korunuyordur  kendinden emindir hiç bir koruma yüzde yüz güvenli değildir kuralını unutuyordur.
Çocuk umudunu kaybetmiştir yıllardır çocuk sahibi olmak için çabalamış tedaviler görmüş sonuç alamamış kadınlarda adet kesintilerini psikolojik olarak acaba hamileyim şüpheleri ile yorulup hayal kırıklığına uğradığı için görmezden gelebilir..
Kiloludur bunların üzerine birde kiloları vardır bazı kadınlar karnı öyle kocaman olmuyor birde üstüne yağlar eklenince biraz daha kilo aldım yargısı ile ileri hamilelikler bile farkına varılmıyor.
Hamilelik doğal basitliği içinde biraz karmaşık bir durum. Aylık kontroller doğacak bebeğin ve anne adayı için son derece önemli annem hamile olduğunu sanarak geçirdiği 3-4 ay içerisinde kocaman bir ura sahip oldu aylarca hastanede yattı ve en sonunda rahim ve yumurtalıkları alındı böyle sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka belirtililerde mutlaka doktora gidilmeli..
Bunu da seversin  Anneler Günü kartları
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (3)
 1. sevil(birdemliksohbet) dedi ki:

  evet çok haklısın tatlım son zamanlarda çok duyuyorum
  grip oldum diyip yatıyor baktıu düzelemiyor dr gidiyor birde bakıyor hamile :))
  gülermisin ağlarmısın

 2. Azura dedi ki:

  Bunun örnekleri de öyle az buz değil yani ne eteresan. Hiç hamile kalmadım ama bir kadın hamile olduğunu nasıl hissetmez diye düşünmeden edemiyorum…

 3. tosbagalar dedi ki:

  Evet ben 2 çocuk annesi olarak hamileliğin doğuma kadar hissedilmemesini anlayamıyorum. O karın şişliği göbek gibi olmuyor ki çok sert oluyor. Ayrıca son aylarda çok hareketleniyor ve yatamıyorsun bile enteresan bir durum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.