Hangi Bitki Çayı Hangi Hastalığa İyi Gelir?

Annekaz
22 Eylül 2022
Yorum Yok

Kendinizde hafif bir kırgınlık hissediyorsanız ya da mevsim geçişleri söz konusu olduğu zaman çabuk etkilendiğinizi düşünüyorsanız hangi bitki çayını tüketmeniz gerektiğini öğrenmeniz size avantaj sağlayabilir. 

Yeşil Çay

Diyet yapanların tercih ettiği yeşil çay pek çok farklı faydası ile öne çıkar. Ödem atılmasına destek veren yeşil çay zayıflamak isteyenlerin gönlünde taht kuranlardandır. Yeşil çay kan şekerini dengelerken aynı zamanda vücuttaki parazitlerin temizlenmesi için yardımcı görev üstlenir. Ağız kokusu oluşumunun düşmesine destek olan yeşil çay C vitamini içerdiğinden dolayı grip ve nezle gibi rahatsızlıkların tedavisinde destekleyici olarak kullanılır. 

Rezene Çayı

Rezene çayı yemeklerden sonra oluşabilecek şişkinliği ve ağırlığı hafifletmeye destek verir. Ağrıların hafiflemesine yardımcı olabilen rezene çayı aynı zamanda enfeksiyonel hastalıkların tedavisinde tercih edilebilir. Kalp sağlıını destekleyen rezene çayı kalp krizi riskinin azalması için yardımcı bir çay türüdür. Karışık bitki çayı çeşitleri ile beraber en sık tercih edilenler arasında kendisine yer bulur.

Beyaz Çay

Beyaz çay zayıflamaya destek veren bir diğer çay türü olarak öne çıkar. Sindirimin kolaylaşması için tercih edebileceğiniz beyaz çay vücudunuzdaki zararlı maddelerin yok edilmesine yardımcı olur. Böylelikle cilt sağlığınızı da desteklemiş olur. Sivilce oluşumunun önlenmesine destek veren beyaz çay saç sağlığının korunması için tercih edilebilir. 

Ihlamur Çayı

Soğuk algınlığı gibi özel durumlarda yardımınıza koşan ıhlamur çayı burun akıntısının kesilmesi ve öksürüğün iyileşebilmesi için destekleyici bir çay türüdür. Solunum yolları üzerinde yumuşatıcı etkiye sahip olan ıhlamur çayı geleneksel tedavi yöntemleri arasında bulunur. Asırlardır lezzetli bir şekilde tüketilen ıhlamur çayı idrar yolu enfeksiyonlarında ve mevsim geçişlerinde yaşanabilecek enfeksiyon tedavilerinde destekleyici olarak tercih edilebilir.

Papatya Çayı

Sakinleştirici etkisi olan papatya çayı stresten arınmak isteyenler için destekleyici bir çay türüdür. Uyku problemi yaşadığınızı düşünüyorsanız uyumadan önce papatya çayı tüketmeyi deneyebilirsiniz. Papatya çayındaki mucizenin etkisiyle aynı zamanda mide rahatsızlıklarının tedavisine de destek verebilirsiniz. Mide yanması, ülser ve mide ile ilişkili rahatsızlıkların tedavilerinde papatya çayını yanınızdan ayırmamanız yararlı olabilir.

Bunu da seversin  Kalorisi düşük meyveler

 

Nane Çayı

Antioksidan bitkiler arasındaki nanenin çayı oldukça lezzetlidir. Uçucu bileşenlere sahip olan nane çayı boğazınızdaki kuruluğun giderilmesine destek verir. Ayrıca uyandırıcı etkisinden dolayı sabah saatlerinde tüketirseniz güne daha enerjik başlamanıza yardımcı olabilir. Birbirinden özel çaylar ve çaylarla da beraber tüketebileceğiniz özel baharatlar için dilerseniz https://www.hayfene.com/’de yer alan seçeneklere göz atabilirsiniz. Karışık bitki çayı ve baharat fiyatları seçeceğiniz ürünün içeriğine göre değişkenlik gösterebilir.

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.