Havuç kalpler

Annekaz
24 Ekim 2013
Yorum Yok

Ev hanımı olsun çalışan olsun kadınların ortak sıkıntısı ‘akşama ne pişirsek’ her gün aynı şeyler yanı işler tabi bir de yemek gibi önemli konuda her gün kararın kadına bırakılması sıkıyor. Yemeklerin tatlarının güzel olması, güzel kokması güzel görünmesi bekleniyor..

Bazen değişiklikler çok iyi geliyor eğer bu yazıyı okuyan bir aile babasıysa bu gece eşinizi arayın ve akşama dışarıda yiyelim deyin ya da hayatım bu gün yemek yapma deyin ve bir pizza alın gelin zira bu yemek konusu gerçekten çok sıkıcı arada bir rahatlamak ev hanımlarına çok iyi gelecektir. Gelelim kalpli pırasa konusuna..

Pırasa kış aylarının sebzesi benim tercihim her sebzenin mevsiminde yenmesi gerektiği.. karnabaharın pırasanın lahananın enginarın kerevizin ıspanağın özellikle kış aylarında ihtiyaç duyacağınız vitaminlere ve minarellere sahipler.. keza meyveler de öyle nasıl karpuz yaz aylarında sizi serinletiyor ve su ihtiyacınız karşılıyorsa karnabahar da kış ayları için antioksidan yapısı ile sizi mikroplardan uzak tutuyor ve c vitamini ile bünyenizi güçlendiriyor..onun için kış aylarına girdiğimiz şu günlerde kış sebzelerine dikkat derim.

sebze corbası

Pırasa yemeği ve  pırasa salatası nı çok severiz ve sık sık yaparız ben şanslıyım çünkü bizim evde yemek ayırt edilmez bu yüzden yemek pişirirken kılı kırk yarmıyorum.

Geriye  yemek yaparken küçük detaylarla günü renklendirmek kalıyor. Kalpli havuç da işte o pek sevilmeyen pırasa yemeğine salataya ya da çorbaya hoşluk katacaktır.

pırasa-havuc

 

Fotoğrafta anlatıldığı gibi havucu kalp şeklinde getirip doğramanız gerek hepsi bu …

Bunu da seversin  Kuskus çorbası nasıl yapılır?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim