Hobici Hanımlar İşi Ticarete Döktü

Annekaz
27 Kasım 2007
2 Yorum

Blog kullanıcılarının çoğunu ev hanımları oluşturuyor.Ev hanımları dediğime bakmayın uluslar arası bloglardan bahsediyorum özellikle ingilizce ve japonca blog ve web sitelerinin çok fazla kullanıcısı var.

Türkiye’de dantel oya neyse onlarında kendilerie göre el sanatları ve tasarımları var.Uluslar arası bir kominiteleri bile var. www.etsy.com buraya bağımsız olarak yaptıkları eserleri koyuyarlar, her şey var; saçma sapan örgülerden muhteşem dantellere ,bebek kıyafetlerinden ilginç fikirlere kadar istediğiniz ,istemediğiniz herşeyi bulabilir gezereken vaktin nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz.
 Etsy sadece bununla kalmıyor gelir imkanı da sağlıyor.Etsy’den bir hesap açıyor ve ürünlerinizi koyuyorsunuz.Size bir kod veriyor, sizde bu kodu blogunuza koyabiliyorsunuz. Böylece sattığınız ürünler hakında ayrı ayrı konu açıp kendinizi parçalamıyor,Etsy’e girenlerde arama sonuçlarından ürünlerinize kolayca ulaşıyor.Tabiki projenin içinde yer almak için mükemmel derecede ingilizce bilmek hatta Amerikada yaşamak gerekiyor!!
Bu projenin Türkiye ayağını yapmayı çok isterim,bu işi yapabilecek yetenekte master ve yazılımcılar var fakat istediğim şey çok da ucuz değil.
Keşke bizimde böyle bir kominitemiz olsaydı.Belki bana destek olacak yardım severler yada projeyle ilgilenecek yatırımcılar çıkabilir :P Ama küçük bir ayrıntı bu işi yapanlar evlerinde birer stüdyo oluşturmuşlar ve oldukça ustalaşmışlar ,işte internetin meşhur craft blogları bu atölyelerden çıkıyorvar mı sizin böyle atölyeniz…:)
Bunu da seversin  Verycupcake Ankara
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (2)
  1. Ceren dedi ki:

    Merhaba.Etsy fikri çok hoşuma gitti.Ev hanımlarımızın ki hepsinin el becerilerine laf yok,bir gelir elde etme hakları olduğunu düşünüyorum.Kesinlikle Türkiyede de böyle bir girişime ihtiyaç var.Aslında Etsy fikri biraz daha genişletilebilir.Bu fikir biraz daha yaygınlaştırılırsa belki de ilgilenecek yatırımcılar bulunabilir.Arkanızdayım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 30 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.