İki renkli skandal kek

Annekaz
26 Aralık 2013
Yorum Yok

Her şey aşağıdaki kekle başladı, aslında öncesi var. Hemşirelik bölümü 10. sınıfa giden kızım beslenme dersi ödevi olarak karbonhidratı almış, öğretmenleri de hem dersi eğlenceli hale getirmek hem de yılbaşı öncesi hoşça vakit geçirmek için her besin öğesini alana o öğeden de bir örnek yapıp getirmesini istemiş böylece sağlık bir öğün nasıl oluşturulur karbonhidrat nedir protein nedir vs öğrensinler harika bir ödev hem eğlenceli hem de el becerilerini geliştirici. Tutturdu ben pembe mor kek yapacağım diye bizim evde gıda boyası her zaman bulunur ama 20 yıllık evliyim topu topu 2 kere almışımdır elma şekeri yaparım onun dışında pek  gıda boyası ile işimiz olmaz neyse yaptılar tabi renkler biraz tutmadı benim mesaiye gitmem lazım çok fazla  da yardımcı olamadım. Öyle hamurken çekip fotoğrafını paylaştım aha da bu şey..

kekimsi1

Tamam biliyorum pek hoş bir görüntü değil ama netice de kek hamuru!  iğrenç yorumlarımı almadım kusmuk gibi olmuş diyenleri mi ararsınız bu iğrençliği neden paylaştınız diye soran hanımları mı:) facebook sayfamda 87 bin üye var tabi ki herkes her şeyi beğenmek zorunda değil ben de zaten kimseye sayfayı zorla beğendirmedim her zaman bu tür şeyleri paylaştım..

Velhasıl kızların yaptığı kek olmadık hakaretlere maruz kaldı evet biliyorum kek hamurunun görünüşü güzel değil ama bu kadar mı anlayışsız olduk yahu bunların birisi 13 birisi 15 yaşında .. Tabi ki destek verenler çoktu çirkin yorumlara karşı yorumlar yazan arkadaşlarım oldu ama burada kek mesele değil başka bir şey var. Ben çocuklarıma yaratıcılık konusunda sınır koymadım çocukken duvarları çizdiler ben sergi diye açılış yaptım alkışladım, camları duvarları boyadılar onlara boya aldım, böyle acayip kekler krepler yaptılar mutfağı topladım yani diyeceğim o ki ne acayip toplum olduk ha bu arada kızların yaptığı kek korkunç oldu :) renkleri görünüşü vs güzel ama onları keki yaptıkları sırada ben mesaideydim fırını çok açıp kapamışlar galiba kek çökmüş ve hamur olmuş :D

Bunu da seversin  Cheese kek - Ağlayan Kek

Sabah okula götüreceği için mesai bitince gecenin 03 ünde yeniden keki yaptım ortaya aşağıdaki kek çıktı  adım adım yapılışı ve tarifi için fotoğrafın üstüne tıklayın ama kızım okula kendi yaprığı keki götürdüğünü sanıyor :D   aslında sağlıksız üstelik gıda boyalı bir karbonhidrat yığını tadı da bildiğiniz kek işte:) Gece yayınlayamadım bekleyenler haklarını helal etsinler mesai bitmek bilmedi kek de öyle olunca..

KEK-FOTOĞRAFLARI

 Elmalı Kurabiye Tarifi

Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim