İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Annekaz
16 Kasım 2018
Yorum Yok

İngilizce dünyanın en çok konuşulan evrensel dilidir. Milyarlarca insanların ve farklı milletlerden insanların iletişim kurabilmeleri için benimsediği ve aktif olarak konuştuğu bir dildir. Herkesin aktif ve akıcı bir şekilde İngilizce’yi konuşabiliyor olması bir ülkede bilgiye, eğitime, Uluslar arası rekabete ve kaliteli iş gücüne oldukça fayda sağlamaktadır. Bu sebeple İngilizce bilmek şahsi bir mesele olmanın yanı sıra bir ülke meselesidir. Gelişmiş ülkelerin çoğu yurt dışındaki ülkelerle sürekli irtibat halinde olması ve ticaret yapıyor olmasındaki en büyük etken İngilizce’dir.

İngilizce biliyor olmak bir çok alanda faydalıdır. İnsanların ticari ilişkilerinin düzenli bir şekilde olması, Uluslar arası firmalar ile birlikte çalışabilmesi yada yurtdışı ziyaretlerinde aktif bir şekilde kendilerini ifade edebilmesi için önemlidir. İngilizce okullarda verilen eğitimle öğrenilecek bir dildir. Sürekli pratik yapılması ve sürekli kelime ezberlenmesi ile gelişen bir dildir. Matematik gibi kuralları vardır ve etkili bir şekilde İngilizce konuşabilmek için İngilizce’yi kurallarına uygun bir şekilde öğrenmek gerekir. Bu aşamada İngilizce Kurslarının önemi her geçen gün artmıştır. Bakırköy İngilizce Kursları gibi İngilizce eğitimi veren kurumlar sayesinde İngilizce öğrenmek oldukça kolaylaşmıştır. Profesyonel bir şekilde sürekli pratik yaparak İngilizce öğrenimi eğlenceli bir boyut kazanır.

Türk Amerikan Derneği Bakırköy İngilizce Kursları eğitmenlerinden Tuğçe Omary İngilizce öğrenmenin faydalarını şu şekilde açıklamıştır: “ İngilizce; öğrenilmesinin güç olduğuna inanılan aksine çok kolay bir şekilde öğrenilen bir dildir. Bakırköy İngilizce Kursu gibi İngilizce eğitim kurumlarından alınan eğitimler sayesinde akılda kalıcı bir boyut kazanmıştır. İnsanlar kendi anadilinin dışında başka bir dil öğrenmek istediklerinde sürekli o dille pratik yapması gerekir. Bir kişinin İngilizce biliyor olması resmen dünyanın herhangi bir yerindeki insanla rahatlıkla iletişime geçebiliyor olması anlamına gelmektedir. Uluslararası firmalarda çalışmak isteyen kişilerde özellikle İngilizce biliyor olma şartı aranmaktadır. Çünkü yurtdışındaki kişiler ile gerek mail gerek telefon gerekse yüz yüze iletişim kurabilmesi için İngilizce konuşması gerekecektir. Kariyer açısından, kişisel gelişim açısından İngilizce bilmek çok önemlidir. İnsanların yurt dışında bir ülkeyi rahatlıkla gezebilmesi için de İngilizce bilmek önemli bir rol oynar. Bu sebeplerle İngilizce bilmek çok önemlidir.”

Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim