Japonya’da 8.8 şiddetinde deprem

Annekaz
11 Mart 2011
1 Yorum

Dile kolay 8.8, televizyondan deprem görüntülerini izliyorum ve hayretler içinde kalıyorum. Yerinden bile kalkmayan insanlar var. Tamam Türkiye’de böyle sağlam bir yapılanma yok eşyalar sabitlenmiş değil binalar çürük ama bu insanlarla da ilgili bir şey adamlar kıllarını kıpırdatmıyorlar. Soğukkanlılar işlerine güçlerine devam ediyorlar yollar trafik ve iletişim tıkanmıyor.

8.8, Türkiye’de 5 şiddetinde depremlerde bile can kaybı olabiliyor bırakın binaların sağlamlığını paniğe kapılıp camdan pencereden atlayan oluyor. Şimdi Japonya’da tsunami alarmı verilmiş durumda, Pasifik kıyıları içinde deprem ve tsunami beklentisi yine devam ediyor. Umarım can kaybı olmamıştır ama Tokyo’da bir panik havası olduğu da söyleniyor. Ne diyelim Allah bizi bırakın 8.8’den 6’dan bile korusun zira 6 da bile çok ciddi can kayıpları olacaktır. Deprem sigortalarınızı yenilettirin, oturduğunuz binaların sağlamlık raporlarını alın, eşsyalarınızı duvarla sabitleyin ne diyor Işıkara hocamız Deprem öldürmez bina öldürür…

Düzenleme: Büyük yangınlar ve dev dalgaların yol açtığı baskınlar çok fena, hasar sanılandan büyük olacak..

Bunu da seversin  D.I.Y derken?
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
 1. sevil dedi ki:

  Hayriyecim çok haklısın tatlım ..
  Binalar öldürüyor bizleri
  Ve yazdıklarına da sonsuz katılıyorum.
  8,8 ne demek hatırlarsan bir sel oldu bir sürü insan öldü ya böyle bir depremi düşünemiyorum bile ..
  Allah korusun bizleri ..
  tatlım bu arada benim yeni adresim bu oldu beklerim :)
  sevgiler
  http://www.birdemliksohbet.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim