Kadına Şiddet ve Kırmızı ışık uygulması

Annekaz
24 Kasım 2014
1 Yorum

Binlerce kadın takipçim var, içlerinde mutlaka şiddet gören şiddete boyun eğen ne yapacağını bilmeyen okuyucularım da olabilir aslında bu konuyu yazmadan önce bir süre düşündüm sonra Avon’un kırmızı ışık uygulamasına verdiği desteği görünce yazmak  istedim. Bu uygulama kadınlar arasında,  videoyu izleyince anlayacaksınız şiddet görenler için özel olarak hazırlanan aplikasyon ile sadece telefonu sallayarak güvendiğiniz arkadaşlarınıza yardım mesajı atabiliyorsunuz. Uygulama bir süredir gizli bir şekilde tanıtılıyordu makyaj örgü yemek videosu içine saklanan tanıtımlar, kadınlar tuvaletine yapıştırılan afişler, iç çamaşırı etiketleri, ağda bantları derken erkeklerden gizli olarak mesaj verilmeye çalışıldı.

Kadına şiddette hala üst sıralarda olan bir ülkeyiz, erkekleri hiç bir şey durdurmuyor çoğu kadın şiddeti daha vahimi cinayetleri erkeğin uzaklaştırma kararı alındıktan sonra oluyor çünkü erkekler bu karardan sonra çok daha kızgın hale geliyor.  Sadece uzaklaştıma kararı yeterli acilen akıllı kelepçeler kullanılmalı! Kadına yaklaşmayla ilgili uzun mesafaler konmalı yaklaştığında sinyaller  en yakın emniyet birimine iletilmeli.. Bunun için sanıyorum yıllar var, devletin yasal olarak düzenlemeleri tamam olabilir ama erkekler durduracak faliyetler yok denecek kadar az. Şiddet olduktan sonra değil olmadan önce önlem alabilmek marifet..

Bu açıdan hiç yoktan iyidir deyip uygulamayı kadın arkadaşlarınızla paylaşmaya davet diyorum sizi.

Vodafone / Kırmızı Işık Uygulaması from Team Red on Vimeo.

Bunu da seversin  Mevlid Kandili ve ikramı
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. zuhal dedi ki:

    süper fikir teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim