Dayakçı kocanın maaşının yarısı kadına

Annekaz
5 Kasım 2010
1 Yorum

Kadına pozitif ayrımcılık çerçevesinde artık belediyeler ve yerel yönetimler kadının haklarını korumak için çeşitli düzenlemeler yapmaya başladı.

Diyarbakır Sur ve Yenişehir belediyelerine 7 kadın  eşlerinden şiddet gördüklerini ya da eve ailesine iyi bakmadıklarını söyleyerek belediye çalışanı eşlerinden şikayetçi oldular.

Belediyelerde durumu inceleyip kocaya verilen maaşının yarısının kesilerek kadına verilmesine karar verdi yani artık koca çalışıyor kadın ve erkek aynı maaşı bölüşüyor. Belediye bu şekildeki bir düzenleme ile şiddet uygulayan eşe bir şekilde kadını ve çocuklarını muhtaç bırakmıyor ya da aldığı maaşı ailesini harcamayan erkekten bu şekilde ailesi için zorunlu olarak para ayrılıyor.Ayrıca bölgede çok yaygın olan kuma uygulaması bu durumda eş olarak geçerli sayılmıyor

Uygulama çok güzel Diyarbakır belediyesini tebrik etmek lazım umarım diğer illerde de bu şekilde uygulamalar çoğalır ve kadınların mağduriyeti azalır..

Bunu da seversin  Kedi kadın artık kedi kadın değil..
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Yıldız dedi ki:

    Bunun çok iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum adam kadına verilen parayı evde geri alır….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim