Kadınlara erken emeklilik müjdesi

Annekaz
10 Ağustos 2010
4 Yorum

Zaman zaman buradan kadın çalışma hayatına ve sosyal haklara değiniyoruz, bu da yeni yayınlanan bir genelge ve kadınlara annelere büyük fayda sağlayacağı kesin. Kadınlar 2 çocuğa kadar her doğumdan sonra 2 yıl olmak üzere bu süreyi borçlanıp erken emekli olabilecek. İsterse bu SSK mevzusu çocuklardan yıllar sonra olsun bunun önemi yok önemli olan çocukların sağ olması. Bu karar  emekliliğini bekleyen ya da eksik günü olan hanımlar için büyük avantajken bizim gibi çalışanlara ise daha genç yaşta emeklilik avantajını sunuyor . Durumun ayrıntılarını buradaki haberden okuyabilirsiniz.

Bunu da seversin  Sıkı kollar için egzersiz hareketleri
Etiketler:
Facebook'ta Paylaş Twitter Paylaş Google+'da Paylaş Tumblr
Benzer Konular
Yapılan Yorum Sayısı (4)
 1. annemineli dedi ki:

  Paylaşıma gönül dolusu teşekkürlerrr.Çalışan annelere çok güzel müjde,ellerine kollarına sağlık,bizleri hep haberdar ettt.Sevgilerrrr….

 2. devince dedi ki:

  çok güzel bir haber verdiniz.Annem nasıl mutlu olacak.Emekliliğini bu yıl beklerken 2yıl gibi bir süre borçlu görünüyordu.çok mutlu olacak.Paylaşım için teşekürler…

 3. Sittirella dedi ki:

  Tabi ki;
  ''4 YIL İÇİN ÖDEME 11 BİN 681 LİRA

  4 yıllık bir doğum borçlanması için toplam 11 bin 681 TL ödeyeceksiniz. Fakat 4 yıl erken emekli olmanız durumunda, bu paranın yaklaşık 3 katını aylık olarak geri alacaksınız. ''
  gibi önemsiz !!! bir ayrıntı atlanmış.

  Burada kadınlar doğumdan sonra 6 ay izin + 4 yaşa dek günde 6 saat haftada 5 gün çalışma (ki 4 saat aktif, 2 saat dinlenerek toplamda 6) – evden çalışma opsiyonunu kullanma hakkı+ bebek parası+ maaşa bebek göz önüne alınarak zam yapılması haklarına sahiplerken siz orada 4 yıl borçlanıp dünyanın parasını ödeyerek emekli olma 'genelge'sine seviniyorsunuz.
  Hamile kadınların işten çıkarılması, doğum izni ve sağlanan imkanların sıfır olması gibi durumlara değinmek saçmalık olacak bu durumda.

  Gidip referandumda Evet basın hala… basın, müstahaktır size.

  4 yıl ''borçlanma'' imkanı sağlanıyor size ama…

  Emeklilik yaşı kadın-erkek farkı gözetmeksizin 65 yaşına çıkıyor değil mi bu referandumla?

  Emeklilik hakedişi 9.000 iş gününe yükseltiliyor değil mi?

  Kaşıkla verip kepçeyle geri alıyorlar, sevindiğiniz şeye bakın.
  Yazık.

 4. hobibox dedi ki:

  Hayırlı Ramazanlar canım, Allah mubarek gecelerimizi nurla huzurla doldursun. Bedenimize sabır, ruhumuza iman gücü versin, sevgiyle sağlıcakla kalın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkimda
AnneKaz
Merhaba, Anne Kaz 21 yıldır evli, üç çocuk annesi, çalışan bir kadının günlüğü. Aklına gelen her şeyi yazar, yer, içer, gezer, sever hayatın her anından kendine bir mutluluk payı çıkartır bunu da paylaşır.
Tavsiyelerim